1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde çalışmalar tam gaz
Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde çalışmalar tam gaz

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde çalışmalar tam gaz

Bir yandan hayvan yetiştiricilerini bilinçlendirme çalışması yapan Yetiştiriciler Birliği, bir yandan da tüm bilgileri kayıt altına alarak online sisteme geçmektedir.

A+A-

2007 yılında kurulan Siirt Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, kurulduğu yıldan bugüne kadar Siirt İl, İlçe ve köylerinde toplam 450 bine yakın damızlık koyun ve keçiyi kayıt altına aldılar. Toplam 6 bin civarında üyesi bulunmaktadır.

21 vasıfsız eleman ve 2 veterinerle birlikte çalışan Yetiştiriciler Birliği, kayıt altına alınan tüm hayvan yetiştiricilerinin her biri için ayrı ayrı dosyalama çalışması yapmaktadır. Tutulan dosyalar daha sonra internet ortamında online sisteme işlenmektedir.

Yünüyle, etiyle ve sütüyle daha verimli hayvan yetiştirmek için hayvan yetiştiricilerinin bilinçlendirilmesi için veterinerlerle birlikte oluşturulan ekipler Siirt il, ilçe ve köylerinde sürekli gezmektedirler.

Siirtliler.Net kameralarına konuşan Birlik Başkanı Ali İlbaş ile Veteriner Hekim M.Sıddık Aydın, birliğin çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler verdiler.
Bu haber toplam 3086 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!