1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KÖYDES ile köylülerin talepleri değişti
KÖYDES ile köylülerin talepleri değişti

KÖYDES ile köylülerin talepleri değişti

Siirt Valisi Musa Çolak, Kurtalan’a bağlı Erdurağı köyü Kaynaklı mezrasında yapılan asfalt yol ve içme suyu şebekesini inceledi.

A+A-

Mardin’de yapılan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Yönetim Kurulu Toplantısına başkanlık eden Vali Çolak, dönüşünde Kurtalan’a bağlı Erdurağı köyü Kaynaklı mezrasını ziyaret ederek, KÖYDES kapsamında yapılan asfalt yol ve kapalı devre içme suyu şebekesini inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

 

Yapılan hizmetlerden memnun olduklarını belirten köylü vatandaşlar, desteklerinden dolayı Vali Musa Çolak’a teşekkür ettiler.

 

Köylülerin sevinçlerini paylaştıklarını belirten Vali Musa Çolak, "Eskiden köyleri ziyaret ettiğimizde vatandaşlarımızın ilk istekleri yol ve su olurdu. Şimdi ise bilgi teknolojileri sınıfından tutun da, yeni sınıf eklenmesi, köy içi yollarının yapılması, kanalizasyon şebekesinin çekilmesi, köy meydanların parke taşı ile döşenmesi gibi talepler geliyor. Bu da köylerimizin yol ve su sorunlarının çözüldüğünü göstermesi bakımından önemlidir. Ayrıca vatandaşlarımızın bu talepleri de bizleri memnun ediyor. Çünkü medeniyetin tüm nimetlerinden faydalanmaları onların da hakkıdır. Dolayısıyla köy ve mezralarımızın sorunlarını bir bir çözeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Bölgede huzurun sağlanması hizmetlerin önünü de açacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyet tarihimizin en büyük projelerden biri olan KÖYDES sayesinde köylerimiz asfalt yola ve kapalı devre içme suyuna kavuştu. Buna benzer yapılacak büyük projelerle köylerimiz modernleşecek ve az önce saydığımız hizmetlere çok daha hızlı kavuşacaklardır." dedi.

 

Amaçlarının köylülerin sorunlarını yerinde çözerek, herkesin doğduğu yerde yaşaması ve doymasını istediklerini vurgulayan Vali Çolak, "Bizim için esas olan şey insanların doğup büyüdükleri yerde karınlarının doymasıdır. Oralarda huzur ve güven içerisinde mutlu yaşamalarıdır. Bu nedenle KÖYDES, BELDES ve kırsal kalkınma projelerine büyük önem veriyoruz. Bu projeleri yakından takip ediyorum. Çalışmaları yerinde inceleyerek, varsa aksaklıkları gideriyorum." diye konuştu.

 

Vali Çolak, daha sonra köylülerle birlikte yapılan çalışmaları inceleyerek, Kurtalan Kaymakamı Mustafa Gündüz’den bilgi aldı.

Bu haber toplam 1832 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!