1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KOSİDER’den kültür gezilerine bir yenisi daha
KOSİDER’den kültür gezilerine bir yenisi daha

KOSİDER’den kültür gezilerine bir yenisi daha

Kocaeli Siirtliler Derneği (KOSİDER), Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 11.12.2011 Pazar günü Abant (Bolu) gezisi düzenledi.

A+A-

KOSİDER’in düzenlemiş olduğu kültür gezilerinden  biri de Abant gezisi oldu. Dernek başkanı Adnan Gülyeşil ve ailesi, İzzet Ceylan ve Ailesi, Turan Demir, İlhan Kılıçer, Necat Soysal ve ailesi, Recep Baran ve ailesi, Kemal Marangoz, Sadık Marangoz ve ailesi, Mehmet Şükrü ve ailesi, Mehmet Ali Arı ve ailesi, İsmail Karaosmanoğlu, Sait Boz ve ailesi, Zekeriya Bostan ile Recep Oruçay ve ailesi olmak üzere Kocaeli’nde yaşayan ve KOSİDER üyesi olan Siirtli hemşehrilerimiz geziye katılanlar arasındaydı.

KOSİDER Başkanı Adnan Gülyeşil’in girişimleriyle soğuk havaya rağmen gerçekleşen etkinlikle ilgili dernek üyeleri şu ifadelere yer verdiler:

Gezimiz sabahın erken saatlerinde Perşembe Pazarından kalkan otobüsle başladı. İki saat süren kısa yolculuktan sonra eşsiz doğallığıyla Abant gölüne ulaştık. Kış mevsiminden dolayı Abant Gölü ve etrafı karlarla kaplıydı. Soğuk karda bile, kaynaşmanın ve sıcaklığın hiç eksik olmadığı gezide aileler gönüllerince vakit geçirip eğlendiler. Abant gölü gezildikten sonra, kahvaltı ve dinlenmek için otele gidildi. Doğa manzarası eşliğinde yapılan kahvaltıdan sonra, Siirtli hemşehrilerimizin kimileri doğa yürüyüşü yaparken kimileri de ata bindi. Gezimiz akşam saatlerinde otelden ayrılarak buldu. Kültür gezilerini düzenlenmesi konusunda girişimlerde bulunan Sayın Başkanımız Adnan Gülyeşil ve eşi Bahar Gülyeşil’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu haber toplam 2422 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!