1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KOSİDER Siirtli öğrencileri yalnız bırakmadı
KOSİDER Siirtli öğrencileri yalnız bırakmadı

KOSİDER Siirtli öğrencileri yalnız bırakmadı

Kefken kampında 1 hafta tatil yapan Siirtli öğrencileri Kocaeli Siirtliler Derneği yalnız bırakmadılar.

A+A-

KOSİDER (Kocaeli Siirtliler Kültür ve Dayanışma Derneği)’in katkılarıyla Siirt Atatürk Anadolu Lisesi’nin başarılı 50 öğrencisi Kocaeli’nin Kandıra İlçesi Kefken beldesinde bulunan Beyoğlu Belediyesi’ne ait Öğrenci kampında 1 hafta süre ile tatil yapma imkanı buldular.

 

Kosider Yönetim Kurulu üyelerinden Başkan Adnan GÜLYEŞİL, Dr.Ahmet AYDIN, Celal ÖZAK, Mahfuz BARAN ve Hüsamettin ÖRKMEZ kampa katılan öğrenciler ve öğretmenlerle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla bu kampı ziyaret ederek öğrencilerle hoşça vakit geçirdiler.

 

Kocaeli Siirtliler Derneği, kamp süresince öğrencilerimizin hepsini göz taramasından geçirdi ve 16 öğrencimizde göz sorunu olduğu Çağın Göz Hastanesi tarafından tespit edildi. Ayrıca Cumartesi günü Kocaeli Belediyesi’nin temin ettiği araçla İzmit ve çevresi, yer altı gemisi müzesi ve Mevlana evi gezdirildi.

Kamp müdürü ile yapılan sohbette kamp müdürü Kemal Bey, buraya bugüne kadar binlerce öğrencinin geldiğini, ancak gelenler arasında Siirt’li öğrencilerin terbiyesi ve saygılarının ne kadar mükemmel olduğunu gördüklerini ve bundan böyle her yıl Siirtli öğrencileri davet edeceklerini belirtti.

Bu haber toplam 3373 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!