1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. KOSGEB ilk kez Siirt’ten fuara firma gönderiyor
KOSGEB ilk kez Siirt’ten fuara firma gönderiyor

KOSGEB ilk kez Siirt’ten fuara firma gönderiyor

Antalya’da gerçekleşecek olan Yöresel Ürünler Fuarı’na katılmak için KOSGEB desteğiyle ilk kez Siirt’ten bir firma katılım sağlayacak.

A+A-

İnternet üzerinden Siirt’in yöresel ürünlerini pazarlayan girişimci Bülent Deniz Antalya’da gerçekleşecek olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarına katılmak için KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Siirt Müdürlüğüne fuar desteği için başvuruda bulundu. Yapılan incelemeler sonunda KOSGEB müdürlüğü tarafından başvurusu uygun bulunarak işletmeye destek verilmesine karar verildi.

KOSGEB Müdürü Ömer ERKILIÇ yaptığı açıklamada, destekten faydalanan işletmenin asıl öneminin ilimizde fuar desteğinden faydalanacak ilk işletme olduğunu, işletmelerin katılacağı fuarlarda Fuar Organizatör Kuruluşundan temin edilen; boş alan (yer) için kira, stand konstrüksiyonu ve dekorasyonu, fuar katılımcı kataloğu, fuar alanının genel düzenlemesi ile ilgili hostes, genel tanıtım, genel güvenlik, genel temizlik ile gerekli olabilecek diğer hizmet giderlerini için yaptıkları harcamaların % 60 oranında desteklediklerini, Program süresince işletme başına 30.000 (Otuz bin) TL’ye kadar hibe desteğinden faydalanabileceklerini söyledi. 

Bu haber toplam 2100 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!