1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Korucular Kürt halkını PKK’dan koruyor
Korucular Kürt halkını PKK’dan koruyor

Korucular Kürt halkını PKK’dan koruyor

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen Kürt kökenli korucuların bölgede terör eylemleri gerçekleştiren PKK’ya karşı Kürt halkını koruduklarını söyledi.

A+A-

Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan Ziya Sözen, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak’ta hendek kazan, cami ve okul yakan terör örgütü menuplarının eylemlerinde bulunan PKK mensuplarıyla mücadele ettiklerini, güvenlik güçlerine önemli destek verdiklerini söyledi. Sözen, operasyonlar bitinceye kadar devlet için hizmetlerini cansiparane sürdüreceklerini dile getirdi.

Son olarak 5 bin kişi alınmasıyla bölgede görevli korucu sayısının 49 bin 500'e ulaştığını belirten Sözen, şöyle devam etti:

"Bunların 500 kadarı Arap kökenli vatandaşlardan oluşuyor. Bunun dışındaki korucularımızın hemen hemen yüzde 95'i Kürt kökenlidir. Şu anda Diyarbakır Sur'da bin 400 korucu operasyonlarda güvenlik güçlerine destek veriyor. Cizre, Silopi ve Dargeçit'te de yine operasyonlara destek veren çok sayıda korucumuz var. Kürt kökenli korucularımız bölgedeki Kürt halkını terör örgütü PKK'nın zulmünden koruyor. Korucularımız, bölgedeki Kürt ve Zaza halkına PKK'nın hizmet etmediğini net bir şekilde gördükleri için devletin yanında yer almıştır.

Şu anda birçok yerde korucularımız halkımızı terör örgütü PKK'nın zulmünden koruma ve kollama görevini üstlenmiştir."

Bu haber toplam 2702 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!