1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Koronadan ölen Market çalışanının oğlundan ihmal iddiası
Koronadan ölen Market çalışanının oğlundan ihmal iddiası

Koronadan ölen Market çalışanının oğlundan ihmal iddiası

Siirt’te Murat Market’in koronavirüsten dolayı vefat eden çalışanı Abdulbaki Yolbaş’ın oğlu Uğur Yolbaş, babasının ihmalden vefat ettiğini iddia etti.

A+A-

Siirt Murat Market’te şoförlük yapan Abdulbaki Yolbaş, yakalandığı koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi. Ailesi adına oğlu Uğur Yolbaş ise vefat olayının peşini bırakmayarak babasının koronavirüse karşı yeterli tedbirlerin alındığı ve olayın üstünün örtbas edilmek istendiğini ileri sürüyor.

Kısa adı İLKHA olan İlke Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Uğur Yolbaş, Murat Market’in yaptığı açıklamaların doğruyu yansıtmadığını, babasının bir ay önceden idari izne ayrıldığı gibi bilgilerin kesinlikle doğru olmadığını ifade etti.

Yolbaş, “Evet, şüpheli personele idari izne göndermiş ama bu personel taşımacılığı babam yapmış ve yine temas halinde olmuş. Muhtemelen de virüsü bu şekilde personel taşıdığı sırada kapmıştır. Çalışma saatinde resmiyete genelgeye göre 09.00-21.00 saatleri olarak gösterilmiş lakin uygulanmamıştır. Babam 15.05.2020 tarihine kadar da sabah saat 10 ile gece 22-23 saatine kadar çalışmış, personel taşımacılığı yapmış ve gece geç saatlerde eve gelmiştir. Bu ‘pandemi’ sürecinden önce de daha uzun saatler çalıştırılmış, sadece pandemi dönemde bu şekilde çalışmıştır.” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 48881 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!