1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Komşudaki Festivalde Siirt Öksüz ve Yetim gibiydi
Komşudaki Festivalde Siirt Öksüz ve Yetim gibiydi

Komşudaki Festivalde Siirt Öksüz ve Yetim gibiydi

Kendi ceplerinden para harcayarak Siirt’in tanıtımını yapmaya çalışan bu gençler maalesef Gazi Antep, Mardin gibi şehirlerle yarışamıyor çünkü bu şehirlerin valilikleri, belediyeleri, esnaf kuruluşları, iş adamları kesenin ağzını açmış durumda. Siirt is

A+A-

Komşudaki Festivalde Siirt Öksüz ve Yetim gibiydi

 

                GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteğiyle yapılan Batman Gap Genç Festivali, Türkiye’nin her bir köşesinden katılımların yanı sıra yaklaşık 11 ülkeden gelen konuklarla bir hayli renkli görüntüler verdi.

                Siirtliler Net olarak hafta sonu Batman Gap Genç Festivalini yerinde izlemek istedik. Çevre illerden birçok üniversitenin ve Gençlik Derneklerinin katıldığı festivalde maalesef Siirt Üniversitesi yoktu. İstanbul, Ankara, İzmir, Gazi Antep, Adıyaman, Şırnak, Erzurum gibi Türkiye’nin her bir köşesinden gelen üniversiteli gençler hem üniversitelerini hem de yörelerini tanıtma imkanı buldu.

SİRGEB’e Siirt’i tanıtım madalyası verilmeli!

                Muhammed KURT’un başkanlığını yaptığı ve e-gazetemizin editörlerinden Bekir Berkay TÜRKAY ve Uzm. Dr. Aylin TÜRKAY’ın da yönetim kurulu üyesi olduğu SİRGEB Siirt’i tanıtmak için canla başla çalışmaya devam ediyor. SİRGEB üyesi, Belediye Basın sorumlusu, Gazeteci, Fotoğraf Sanatçısı Emin SADIK her festivalde olduğu gibi Batman Gap Genç Festivalinde de Siirt’i tanıtmak için adeta Çırpındı!

Bu Gençlere Tanıtım için destek olacak Delikanlı Esnaf, Kurum, Yönetici yok mu!?

 

                Kendi ceplerinden para harcayarak Siirt’in tanıtımını yapmaya çalışan bu gençler maalesef  Gazi Antep, Mardin gibi şehirlerle yarışamıyor çünkü bu şehirlerin valilikleri, belediyeleri, esnaf kuruluşları, iş adamları kesenin ağzını açmış durumda. Siirt ise tanıtımda sınıfta kalmış durumda. SİRGEB ‘li gençler festivale gelmeden önce destek için Valiliğe gittiklerinde hiçbir yönetici ile görüşme imkanı dahi bulamamışlar. Valilik çalışanlarına iletilen istek ise şöyle: Siirt’ten 48 genç festival ,ç,n Batman’a götürülmek isteniyor ve 600 TL lazım, gençler 300 TL sini biz karşılayalım siz bize 300 TL yardım edin deniliyor ama Siirt’in 300 TL si yokmuş tanıtım için. Bu olaydan yetkililerin haberi yoksa bile artık haberleri oldu ve lütfen bu gençlere sahip çıkalım.

                Siirt Fıstık Birliği Başkanına defalarca fıstık tanıtımı için başvurmalarına rağmen hala hiçbir destek bulamamışlar. Festivale götürülen Siirt Fıstığı kutluları boştu. Sadece Avcılar Kuruyemiş hediyelik fıstık sözü vermiş ki yeterli değildi.

                Yeşil Siirt Eğitim ve Kültür Derneği tarafından hazırlanan “Tarihten günümüze Siirt” adlı kitap SİRGEB aracılığıyla tanıtıldı ve büyük ilgi gördü.

                SİSKAV’da Batman Gap Genç Festivaline katılan iki dernekten biriydi fakat stantlarının fakirliği gözden kaçmadı. Pazar Günü ise SİSKAV’ı göremedik ama SİRGEB Pazartesi’ye kadar orada!

Bu haber toplam 2421 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!