1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kocaeli Siirtlileri, “Bu ülke kolay kazanılmadı”
Kocaeli Siirtlileri, “Bu ülke kolay kazanılmadı”

Kocaeli Siirtlileri, “Bu ülke kolay kazanılmadı”

Çanakkale’ye gidip savaşın halen izlerini taşıyan bölgeleri ziyaret eden KOSİDER üyeleri, bu vatanın kolay kazanılmadığına vurgu yaptı.

A+A-

Kısa adı KOSİDER olan Kocaeli Siirtliler Derneği üyeleri aileleriyle birlikte, İzmit Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsle Çanakkale’ye gittiler. Azgın milletlerin boylarının ölçülerini aldığı ve sağ kalanlarının boyunlarını bükerek terk ettikleri Çanakkale’de 2 gün kalan KOSİDER’liler şehitliğin yanı sıra savaş izlerini taşıyan tarihi mekanları gezdiler.

kocaeli siirtliler derneği - kosider

Türkiye'de yaşayan her milletten insan Çanakkale'yi gidip görmeli

Kültür ve tarih gezileri kapsamında yapılan bu etkinlikten dönen KOSİDER’lilerden Başkan Yardımcısı Celal Özak tarafından Siirtliler.Net’e gönderilen yazılı açıklamada, “Müslümanım diyen ve Türkiye’de yaşayan her milletten insanın mutlaka gidip görmesi gereken bir yerdir Çanakkale. Mukaddes bir hava soluduğumuz o şehirde gezerken rehberimizin tarihi olayları anlatırken ağlamayanımız kalmadı. 253 bin şehidin verildiği o arazide Türkiye’nin kolay kazanılmadığını ve asla kaybedilemeyeceğini daha iyi anladık.” ifadelerine yer verildi.

Özak, açıklamasının sonunda “İzmit Belediyemizin bize verdiği bir başka söz ise, İstanbul gezisidir. Derneğimize tahsis edilecek otobüsle İstanbul’un o muhteşem tarihi camilerini ve mekanlarını gezeceğiz.” dedi.

KOSİDER

Bu haber toplam 3312 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!