1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Klasik Bir Siirt Yetkilileri Duyarsızlığı
Klasik Bir Siirt Yetkilileri Duyarsızlığı

Klasik Bir Siirt Yetkilileri Duyarsızlığı

Aylardır Siirt ilimizde Şehit İbrahim BİLGEN abimizin anısını yaşatmak adına, yapacağımız yurt için deyim yerindeyse çalmadık kapı bırakmadık.

A+A-

Klasik Bir Siirt Yetkilileri Duyarsızlığı

 

Aylardır Siirt ilimizde Şehit İbrahim BİLGEN abimizin anısını yaşatmak adına, yapacağımız yurt için deyim yerindeyse çalmadık kapı bırakmadık. Şunu söylemeliyim ki halkımızın büyük duyarlık gösterdiği, özelikle yerel medyanın tebriğe şayan ilgisi ve alakası, bizi ne kadar şevkle doldurduysa,  yetkililerin duyarsız kalması bizleri o derece üzmüştür.

 

İlk zamanlar büyük bir heyecan içindeki ilimiz insanı o anki heyecanla çok şey söyleyip, yazdı. Kimileri bir cadde veya sokak adının şehidimizin adıyla anılmasını, kimileri Adıyamanlı şehidimiz Fahri abi adına inşa edilen cami gibi ilimizde bir cami yapılmasını ve şehidimizin adının verilmesinden bahsediyor, kimileri ise bir okula şehidimizin adı verilmesini ve böylece onun şahsında onurlu mücadele ruhunu yaşatılması gerektiğini söylüyordu.

 

Yetkililerimizin duyarsızlığına olan üzüntümüz asla bizi kararlılığımızdan alı koymadı ve koyamazda. Daha çok çalışıp bu işin altından er veya geç kalkacağımıza inancımız tamdır. Ancak gönül, İbrahim abimizin şehadeti anında gösterilen ilgi ve alakanın onun adının verileceği yurt içinde gösterilmesi isterdi.

 

Hala, duyarlı büyüklerimizin bu işe el atacaklarını ümit ediyoruz. Sağlıcakla kalın.

 İNSANLARIN EN HAYIRLISI İNSANLARA YARDIM EDENDİR

 

Metin YARDIM

 

Bu haber toplam 2338 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!