1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kızlar ÇATOM’la kendilerini geliştiriyor
Kızlar ÇATOM’la kendilerini geliştiriyor

Kızlar ÇATOM’la kendilerini geliştiriyor

ÇATOM hanımları açılan kurslarla yeteneklerini keşfedip, meslek sahibi oluyorlar.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, ÇATOM’u ziyaret ederek, yürütülen projeleri inceledi. Eşi Gülsüm Çolak ile birlikte Çok Amaçlı Toplum Merkezini (ÇATOM) ziyaret eden Vali Çolak, kadınların iş ve sosyal hayatta yer almalarının önemli olduğunu söyledi.

 

ÇATOM Müdürü Pelin Ertekin’den yürütülen projeler hakkında bilgi alan Vali Musa Çolak, sınıf atölyelerini tek tek gezerek kursiyerlerle sohbet etti. Kadınların özgüvenlerini tazelemesi açısından ÇATOM’un önemli bir misyon üstlendiğini kaydeden Vali Çolak, "SODES projeleriyle Siirt eğimde önemli bir atılım gerçekleştirdi. Şimdi de kadınlarımız SODES projeleri ile sosyal yönlerini geliştirip, üretken hale geliyorlar. Açılan kurslarda kızlarımız içlerindeki keşfedilmemiş yeteneklerini keşfederek, meslek sahibi olmakta, ekonomik ve sosyal anlamda kendilerine gelir sağlamaktadırlar." dedi.

 

Kursiyerlerin ürettikleri ürünlere pazar bulmakta zorlandıklarını belirtmesi üzerine Vali Musa Çolak, konuyu araştıracaklarını gerekirse il dışından Pazar bulma arayışlarına gireceklerini söyledi.

 

Bilgisayarlı biçki nakış atölyesinde de incelemeler yapan Vali Musa Çolak ve eşi Gülsüm Çolak, burada Kız Meslek Lisesi Müdiresi Gülay Çabuk’tan bilgi aldı. Son sistem donanımla kurulan atölyeyi beğenen Vali Çolak, geleneksel desenleri çağdaş hale getirilerek, seri üretim yapılmasını ve bunun için çaba harcanmasını istedi.

Bu haber toplam 2346 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!