1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kızılay'dan emniyet çalışanlarına ilkyardım semineri
Kızılay'dan emniyet çalışanlarına ilkyardım semineri

Kızılay'dan emniyet çalışanlarına ilkyardım semineri

Siirt Emniyet teşkilatı mensuplarına Kızılay Şube Başkanlığı tarafından ilkyardım semineri verildi.

A+A-

Kültür Merkezinde verilen seminerde konuşan Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık, bir sivil toplum kuruluşu olmalarına rağmen, her zaman vatandaşın yardımına koştuklarını ve yardım hizmetini veremeye çalıştıklarını belirtti.

Tanık, “Bir sivil toplum kuruluşu olarak yalnız savaşta ve felaket anlarında değil, her zaman vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Siirt İl teşkilatı olarak da vatandaşlarımıza ve kamu kurumlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda emniyet teşkilatımız ile birlikte genel merkezimizden gelen iki uzmanın vereceği bu semineri düzenledik. Bu seminerde emniyet teşkilatımız personeli, suni solunum, kanamalar ve benzeri ilk yardım konularında bilgi sahibi olacak. Özellikle bu teşkilat mensuplarımızın her zaman zor durumda kalan vatandaşlarımızın yanında olduklarını göz önünde bulundurduğumuzda bu seminerin anlamı daha fazla ortaya çıkıyor. Önümüzdeki aylarda, bu tür seminerleri diğer vatandaşlara yönelik olarak da düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

İlk yardım uzmanları tarafından uygulamalı olarak verilen seminer sonunda katılımcılara belge verilecek. Semineri Emniyet Müdür Yardımcısı Sinan Beyenir ve 200 civarında emniyet personeli izledi.

Bu haber toplam 1749 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!