1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kızılay istifa ederse yeni İl Başkanı kim olacak?
Kızılay istifa ederse yeni İl Başkanı kim olacak?

Kızılay istifa ederse yeni İl Başkanı kim olacak?

Milletvekili aday adayı olacağı tahmin edilen AK Parti Siirt İl Başkanı Bayram Kızılay’ın istifa etmesi halinde yerine kimin geçeceği tartışılıyor.

A+A-

2011 Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimler için milletvekili aday adaylığını düşünen partililerin 15 Ocak tarihine kadar parti görevlerinden istifa etmesi gerekmektedir.

Siirt AK Parti İl Başkanı Bayram Kızılay’ın milletvekili aday adayı olacağına kesin gözüyle bakılmakta. Bu durumda 15 Ocak tarihine kadar istifa etmesi gereken Kızılay’ın boşalan İl Başkanlığı koltuğuna peki kim oturacak?

Çeşitli siyasi kulislerde ismi geçen muhtemel il başkanları:

1)      Ali İLBAŞ: Siirt Damızlık Koyun Yetiştiricileri Birliği başkanı. AK ali ilbaşParti il yönetiminde. 2009 Yerel Seçimlerde Siirt Belediye Başkanlığı için aday adayı idi. Birkaç ay öncesine kadar İlbaş’ın ismi 2011 seçimlerinde milletvekili aday adayları arasında daha çok geçiyordu. Ancak yakın çevrelerinde İlbaş’ın İl Başkanlığı’nda gönlü olduğu bildiriliyor. Yönetimde yer aldığından bu yana aktif bir görev yürüttü.

 

2)      Nihat YUMUK: Siirt Üniversitesi’nde hocalık yapıyor. Aynı nihat yumukzamanda mali müşavir ve muhasebe bürosu bulunuyor. AK Parti il yönetiminde. Milletvekili aday adayı mı olacak belli değil. İl Başkanı seçilmesi muhtemel isimlerden biri. Ancak daha yaygın kanaate göre görevinden 15 Ocak’a kadar istifa edip milletvekili aday adayı olacaktır. Yönetime yer almasından bugüne kadar aktif bir görev yürüttü.

 

3)      İrfan YILDIZ: Şoförler Odası Başkanı. Geçen dönem AK Parti İl irfan yıldızAsil Yönetiminde görev yaptı. Öğrenci taşıma sektörünü 7-8 yıldır Siirt’te elinde bulunduran Yıldız, köyleri, muhtarları tanıması İl Başkanı seçilebilmesinde artı özellikler olarak değerlendiriliyor.

Bu haber toplam 5407 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!