1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kışanak: “Kürtler kendi kendisini yönetmek istiyor”
Kışanak: “Kürtler kendi kendisini yönetmek istiyor”

Kışanak: “Kürtler kendi kendisini yönetmek istiyor”

BDP eski Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, seçim bölgesi Siirt’e gelerek BDP’nin YSK kararını protesto ettiği yürüyüşe katıldı.

A+A-

BDP İl Binası önünde toplanan partililer Siirt Belediyesi’nin bahçesinde kurulan ‘Demokratik Çözüm’ çadırına yürüdü. Burada partililere açıklamalarda bulunan Gülten Kışanak, “Kürtler kendi kendisini yönetmek istiyor” dedi.

BDP Siirt İl Başkanı Faruk Sağlam’ın Kürtçe yaptığı açılış konuşmasının ardından mikrofonu alan Gülten Kışanak’ın Türkçe konuşması dikkatlerden kaçmadı.

Kışanak açıklamalarını aşağıdaki ifadelerle sürdürdü:

“Değerli halkımız, onurlu direngen halkımız. Biz halkımızla birlikte Türkiye’nin en büyük sorunu olan Kürt sorununu çözmek için büyük bir özveriyle siyaset yapıyoruz. Halkımız ödediği bedellere rağmen bu sorunun barışçıl demokratik yöntemlerle çözülmesi için her zaman barış elini uzattı. Kürt halkı bu ülkede kendi özvatanında eşit yurttaş olarak onurlu bir halk olarak yaşamak istiyor. İstediğimiz şeyler bu ülkenin demokrasisini güçlendirecek şeylerdir. Kürtler dilini, kimliğini ve kültürünü istiyor. Onurlu bir yaşam istiyor. Kendi kendisini yönetmek istiyor. Yani demokrasi istiyor, yani demokratik özerklik istiyor. Bu, halkımızın en doğal hakkıdır.”

Bu haber toplam 3826 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!