1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kışanak ‘Ateşle oynama Başbakan
Kışanak ‘Ateşle oynama Başbakan

Kışanak ‘Ateşle oynama Başbakan

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Siirt’te ikinci mitinginde on binlere seslendi. Yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan’a yüklenen Kışanak CHP ve MHP unutmadı.

A+A-

Konuşmasının hemen başında Ateşle oynama başbakan" uyarısında bulunan Kışanak, şunları söyledi: "Bu halk baskıya boyun eğmeyen bir halk. Bu halkla savaşamazsın. Eğer gücün varsa bu halkla barışı dene.'Eğer Başbakan da onur varsa, demokratik bir düzen kurmak mümkün. Önümüzdeki süreçte tüm toplumun beklentisi demokratik bir anayasadır. Ama başbakan diyor ki; '367 vekil verin, anayasa yapayım.' Ama Sayın Başbakan yanılıyorsun, ne bu halk sana 367 verir ne de AKP anayasasına izin verir. Anayasayı halk yapar. Eğer bu ülkenin tüm kültürlerinin ve dillerini kabul eden bir anayasa yapmak istiyorsanız, biz Blok olarak, yer alacağız. Aksi takdirde halkımızla, meydanlarda milyonlarla AKP anayasasına izin vermeyeceğiz.

 

Erdoğan'ın, başbakan olmasını Siirt halkına borçlu olduğunu ifade eden Kışanak, ancak Siirt'e hiçbir şey yapmadığını dile getirdi. Kışanak, "Siirt yoksulluk sıralamasında sondan 8. sırada. 12 Haziran'da bunu hesabını soracak mıyız? Savaş politikaların hesabını soracak mıyız? Bu Başbakan'a Siirt'ten öyle bir cevap vereceğiz ki, buradan Başbakan olduğuna pişman olacak" şeklinde konuştu.

 

Kışanak'tan sonra konuşan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da, Başbakan'ın belediyelere yardım ettikleri yönündeki açıklamalarının doğru olmadığını belirterek, "Ama onlar Siirt için hiçbir şey yapmadı. Büyük paralar götürdüler. Size soruyorum, başbakan, annelerin yüreğindeki acıyı dindirdi mi, kanı durdurdu mu, park bahçe yaptı mı? Ne yaptı, savaşı derinleştirdi. Cenaze gönderdiler. Onlar rahatlar, çünkü yüreği yanan değil" dedi. 

Bu haber toplam 4960 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!