1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kimsesiz çocukların doğum günü kutlandı
Kimsesiz çocukların doğum günü kutlandı

Kimsesiz çocukların doğum günü kutlandı

Siirt’te kimsesiz 13 çocuğun doğum günü kutlandı.

A+A-

Saraçoğlu çocuk yuvasında barınan 13 kimsesiz çocuk için, doğum günü partisi, Siirt Polis evinde, düzenlenen programla, kutlandı.

Vali Musa Çolak’ın eşi bayan Gülsüm Çolak öncülüğünde, Cumhuriyet başsavcısının eşi Fatma bayar, Ağır Ceza reisinin eşi Asiye Taze ile  hakim ve savcı eşleri tarafından organize edilerek,  Saraçoğlu Çocuk yuvasında bulunan 13 çocuk için, doğum günü partisi düzenlendi. Çocuklara  çeşitli hediyeler verilerek, sevinç ve mutlulukları paylaşıldı.

Siirt Polis evinde düzenlenen kutlama Programına; Vali eşi Gülsüm Çolak, Tugay Komutanın eşi Sibel Eken, Cumhuriyet Başsavcısın eşi Fatma Bayar, Ağır Ceza reisinin eşi Asiye Taze, Hakim ve savcı eşleri, Polis Okulu müdürü eşi Hülya Aslancı, hayırsever iş kadını Mine Kapı,  Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Aydın Sayın ve  yuvadaki çocuklar katıldı.

Doğum Günü programında; Siskav sanatçıları Lütfü Turşak ve Hakan Tan’ nın seslendirdiği şarkılar ve türküler eşliğinde halaylar çekildi. Çocuk yuvasındaki öğretmenler tarafından gerçekleştirilen Paylaço gösterileri, çocuklar için büyük bir eğlenceye dönüştü.Şarkılardan sonra,Yuvada barınan 13 çocuk için,doğum günü  pastası, bayan Gülsüm Çolak, Protokol üyelerinin eşleri, davetliler ve çocuklar tarafından hep birlikte kesildi. Ardından Çocukların doğum günü için, hazırlanan hediyeler verildi.

Vali eşi Gülsüm Çolak burada yaptığı konuşmada; “Saraçoğlu Çocuk yuvasında kalan yavrularımız için, geleneksel hale getirdiğimiz, doğum günü ve moral günlerini düzenliyoruz. Bugünde Hakim ve Savcı eşleri tarafından organize edilerek yapılan bu kutlama programına verdikleri destek ve katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ederim. Amacımız; Çocuk yuvasında kalan yavrularımıza devletimizim sevgisini, hoşgörürünü kendilerine hissettirmektir.Geleceğimizin teminatı olan bu çocuklarımıza  sahip çıkmak, bizlerin asli görevi ve toplumun da ortak sorumluluğudur. Çocuklarımızın sevincini, mutluluğunu paylaşmak bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. Bu duygularımla, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 2299 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!