1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kimsesiz çocukları yanlız bırakmadılar
Kimsesiz çocukları yanlız bırakmadılar

Kimsesiz çocukları yanlız bırakmadılar

Vali Eşi Gülsüm Çolak,“Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel şey, Sevgidir.”

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak, “Anneler Günü” kutlama programı kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Siirt erkek Yetiştirme Yurdundaki kimsesiz çocukları ziyaret ederek, kendileri ile yemek yedi, sohbet etti.

Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa, Vali eşi Gülsüm Çolak, Garnizon Komutanı eşi Sibel Eken, Siirt Cumhuriyet başsavcı eşi Fatma Bayar,İl Emniyet Müdürü eşi Nurdan Güven, Polis Okulu Müdürü eşi Hülya Arslancı,Sağlık müdürü eşi Esra Ömür, Eğitimci İnci Kuzu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Sayın, öğretmenler ile yetiştirme yurdundaki çocuklar katıldı.
Siirt erkek Öğrenci Yurdunda düzenlen programda, Gülsüm Çolak ve beraberindekiler, çocuklarla yakından ilgilenerek, çocuklarla sohbet ettiler. Birlikte yemek yediler.
 
Yurt hakkında bilgiler veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Sayın yaptığı konuşmada,“böyle anlamlı bir günde yapılan, bu ziyaretler ve sosyal etkinlikler çocuklarımızın, moral ve motivasyonlarının yanı sıra, kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlamaktadır. Çocuklarımızı her zaman ziyaret ederek, destek olan, başta Gülsüm Çolak’ hanımefendiye ve beraberindekilere teşekkür ederim” dedi.
 
Yuvadaki çocuklarla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirten, Gülsüm Çolak, "Bu çocuklarımız bizim birer parçamız.  Onları her zaman ziyaret ediyoruz, birlikte geziyoruz. Çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Ancak bu hafta “Anneler günü” olması hasebi ile çocuklarımızı yalnız bırakmamak kendilerine bir Anne sevgisi kadar yakın olmak istedik. Kimsesiz çocuklarımıza devlet olarak her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ancak Çocuklarımıza verilmesi gereken en güzel şey “ Sevgidir, hoşgörüdür” dedi.
 
Çocuklarımıza anne sevgisini bir nebze de olsa yaşatmak, Kendilerinin yalnızlık duygularını paylaşmak amacıyla, böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Gülsüm Çolak. “Siirt Yetiştirme Yurdunda barınan öğrencilerimize devletimizin sevgisini, hoşgörüsünü hissetmemiz gerekir, Böyle anlamlı günlerde Sivil toplum kuruluşları, İş dünyası ve hayırsever vatandaşların da çocuklarımızı böyle günlerde yalnız bırakmamalarını ziyaret ederek, kendilerine destek çıkmalarını”  istedi.
Bu haber toplam 1956 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!