1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kimi partilerin aday adayları ortada yok
Kimi partilerin aday adayları ortada yok

Kimi partilerin aday adayları ortada yok

Siirt’te çarşı-pazar dolaştık. Önümüze gelen tanıdık-tanımadık herkese 4 soru yönelttik.

A+A-

Siirt siyasetinin nabzını tutan Siirtliler.Net, çarşı-pazar dolaştı. Tanıdık-tanımadık önüne gelen herkese 4 soru yöneltti. İşte o Siirt Meydanı çalışmasından sadece birkaç görüşme

 

1) Aday adaylarının projelerini biliyor musunuz?

2) AK Parti Temayül yoklaması ilk kez Siirt’te açıklandı. Bu durumla ilgili ne düşünüyorsunuz? Parti Genel Merkezi sizce temayül yoklamasını dikkate alır mı?

3) Diğer siyasi partilerde temayül yoklaması yok. Varsa bile Siirt’te yapılmıyor. Sebebi ne olabilir?

4) Özellikle AK Parti aday adaylarının medeni bir şekilde ortaya çıkmasına rağmen sizce niçin diğer partilerin aday adayları ortalıkta görünmüyor?

 

AK Parti, CHP, MHP, SP’den aday adaylığı için başvuranlar oldu. Aday Adaylarının projelerini biliyor musunuz?

 

hamit tomrisHamit Tomris

Projeleri olduğunu sanmıyorum. Olsa bile kayda değer değiller. Sayın Başbakanın şahsında projeler yeterli olmasa bile gerçekleştiriliyor. Bugüne kadar hiçbir milletvekilinin şehre bir katkısı olmadı. Bundan sonra da olacağını sanmıyorum.

 

çetin kaçarÇetin Kaçar

Siirt’in gelişimi için muhakkak projeleri vardır. Önemli olan mantıklı ve kabul edilebilir olmasıdır. Vekil olduktan sonra vaat ettikleri projeleri göz ardı etmemeleridir. Sözde kalmamalıdır.

 

alpaslan erkoyuncu siirtAlpaslan Erkoyuncu

Hiçbiri somut bir projeyle gelmedi. Gidişte gelmeyenlerin aynı söylemlerini söylüyorlar. Bence Siirt’i bilen, Siirt’te yaşayan bir vekil profili lazım. Kırk yıldır Siirt’ten uzak biri Siirt’in sorunlarını nasıl çözebilir ki?

 

mahfuz baydarman - siirtMahfuz Baydarman

Proje sunmak kadar kolay bir şey yok. Önemli olan kabullendirebilmektir. Bence bu bir siyasi argumandan öteye gidebilecek vaatler değiller.

 

Özellikle AK Parti Aday Adaylarının medeni bir şekilde ortaya çıkmasına rağmen, diğer partilerin aday adayları ortalıkta pek görünmüyorlar. Bunun sebebi ne olabilir?

 

Hamit Tomris

hamit tomrisDiğer partilerin aslında on yıla yakındır bölgede bir faaliyetleri olmadığı gibi halk ile kopuk olduklarından aday belirlemelerinde sıkıntı yaşamaktalar. Onun için ön plana çıkamıyorlar.

 

Çetin Kaçar

çetin kaçarMuhakkak onlar da milletin içinde gezip seçim çalışmalarını gerçekleştiriyorlardır. Her partinin çalışma şekli ve her aday adayının belirli bir stratejisi vardır. Önemli olan önümüzdeki genel seçimlerde Siirt’in kazanması, Siirt halkının kazanmasıdır.

 

alpaslan erkoyuncu siirtAlpaslan Erkoyuncu

Seçilme şanslarının az olduğu bir bölgede böyle bir çalışmanın olması ne kadar mantıklı olabilir ki?

 

 

mahfuz baydarman - siirtMahfuz Baydarman

Önce samimiyetle bölgede siyaset yapmaya karar versinler.

Bu haber toplam 4610 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!