1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kılıççıoğlu, TRT-2’de Siirt’in bazı sorunlarına değindi
Kılıççıoğlu, TRT-2’de Siirt’in bazı sorunlarına değindi

Kılıççıoğlu, TRT-2’de Siirt’in bazı sorunlarına değindi

17 Mart Çarşamba saat 20:30’da TRT-2’de Medya Müfettişi programının canlı konuğu olan Mücadele Gazetesi sahibi Cumhur Kılıççıoğlu, gazetecilik serüvenini ve Siirt’in sorunlarına değindi.

A+A-

Vaktin çok kısa tutulduğu programda kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Kılıççıoğlu, yerel gazeteciliğin sıkıntılarının yanı sıra Siirt Valisi’nin bazı uygulamalarındaki yanlışlıkları da dile getirdi.

İşte program boyunca Cumhur Kılıççıoğlu’nun konuşmalarından bazı paragraflar:

 

Anadolu’da okuyucu sayısıyla beklide ayakta kalan tek gazeteyim. Resmi ilan almıyorum. Okuyucularımdan, öğrencilerden, yeşil kart kaybedenlerden, kayıp ilanlarından para almadığımı gazetemde hem ilan ediyorum hem de bunu uyguluyorum. 50 senedir bu görevimi yürütüyorum. Hiçbir partiden yada ticari kuruluştan ilan ve reklam talep etmedim. Hiç kimsenin ayağına gitmedim. Halkın sesini duyurabilmek için hergün vatandaşla beraberim.

SİİRTLİLER.NET

Ülkemiz bir aynadır ve her taraf birbirine benziyor. Siirt’te ne oluyorsa başka vilayetlerde de oluyor. Siirt,Türkiye’nin en huzurlu bir kentidir.cumhur kılıççıoğlu

Cas evlerimiz sayesinde Siirt kalkınabilir. Cas evlerimizin bir özelliği yıkılmadan önce tavandan toz dökülür. Beton yapılar arttıkça şehirler zehirleniyor. Cas evlerin koruyucu bir özelliği bulunuyor ve sağlıklıdır. Nefes alan bir yapısı var. Kışın sıcak yazın ise serin olur. Siirt’te yıktırılan Tekel binasının bulunduğu araziye 12 katlı bir hükümet konağı yapılıyor. Siirt deprem bölgesi olmasına rağmen bu yapılıyor.

Atatürk’ün Siirt’e geldiği gün Siirt’in şeref günü olarak kutlanmaktadır. Her ne olduysa şu anki Valimiz 14 Eylül olan bu tarihi değiştirmektedir.  Atatürk 16.Kolordu Komutanı olarak Diyarbakır’da iken çevreyi sürekli geziyordu. Kurtuluş savaşı hazırlığına oradan başladı. Cumhuriyet’i ilk telaffuz ettiği yer Siirt’tir.

Siirt Üniversitesi’nin kurulacağı alan şehirden uzaktır. Arada nehir var. Nehirler uluslar arası sınırları bile oluşturuyor. Üniversitemiz suyun öbür tarafında kurulacak.

Ulusal basında artık bölge ilaveleri çıkarılıyor. Buna karşıyım. Mesela ben Trabzon’un derdini artık bilemiyorum.

Biz daha yiyecek ekmek bulamazken Siirtspor’u Jetpa adı altında 1.lige çıkardık. Siyasetin spordan elini çekmesi lazım.

Siirt’te Cumhur Kılıççıoğlu ile ilgili TRT tarafından birkaç kişiyle yapılan söyleşide ise vatandaşlar şu ifadeleri kullandılar :

“Eski bayramlarımızı, günlerimizi basına yansıtan biridir.”

“Tarihimizi, kültürümüzü, örf ve adetlerimizi her yönüyle bize hatırlatan bir gazete.”

“Rahmetli babalarımız, dedelerimiz aboneydi bu gazeteye.”

Yapılan röportajlarda ise en ilginç olanı yerel bir gazeteciden geldi. Yapılan değerlendirmede aslında bir itiraf yer alıyordu. “Gazetecilik yapmak büyük bir sorun. Burada dost-ahbap ilişkisi olduğu için istediğimizi yazamıyoruz.”

cumhur kılıccıoğlu

CUMHUR KILIÇÇIOĞLU

 

Bu haber toplam 2933 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!