1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KEY ödemelerinde yanlış bilgiler konusunda uyarı
KEY ödemelerinde yanlış bilgiler konusunda uyarı

KEY ödemelerinde yanlış bilgiler konusunda uyarı

Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Av.İsmail Selim, KEY ödemeleri konusunda vatandaşların mağdur olmamaları için çeşitli uyarılarda bulundu.

A+A-

Son günlerde yayın organlarında çıkan bazı haberlere açıklık getiren SGK İl Müdürü Av.İsmail Selim vatandaşların mağdur olmamaları için doğru adreslere başvurulması gerektiğini belirterek “Son günlerde ulusal basına çıkan haberlerden KEY alacaklısı memurların bilgi edinmek ve itiraz etmek için SGK’ya başvuracakları şeklinde bir bilgilendirme yapılmıştır. 21.03.2010 tarih ve 27528 sayılı Resmi gazetede ilan edilen listede isimleri yer almadığı halde hak sahibi olduğunu ileri sürenler ile isimleri yer almakla birlikte adlarına yapılan ödeme tutarının doğru olmadığını ileri sürenlerin konu ile ilgili bilgi alacakları yerler durumlarına göre farklılık göstermektedir.” dedi.

İl Müdürü Av.İsmail Selim, açıklamasının devamında ise :

“Buna göre;1987-1995 yılları arasında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memurlar, çalışmış olduğu Kurumlarına, 506 sayılı Kanunun Geçici 20. maddesi kapsamında banka, sigorta ve reasürans şirketleri, ticaret odaları, sanayi odaları ve borsalarda çalışan ve sandıklara tabi olan kişiler, Çalışmış oldukları ilgili kurum ve kuruluşlara ve sandıklara, 1987-1995 yılları arasında 506 sayılı Kanuna tabi sigortalı olarak çalışanlar, o tarihlerde çalıştıkları işyerlerinin işlem gördüğü Sosyal Güvenlik İl/Merkez müdürlüklerine 1987-1995 yılları arasında Memur emeklisi olanlar ise Sosyal Sigortalar Genel müdürlüğünün Milli Müdafaa Cad. No:24 Bakanlıklar/ANKARA adresinde bulunan Kamu görevleri emekli işlemleri daire başkanlığına başvurmaları halinde konu ile ilgili bilgi edinebilecektir." dedi.

 

 

Bu haber toplam 2476 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!