1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. KESK’ten Kışanak’a destek
KESK’ten Kışanak’a destek

KESK’ten Kışanak’a destek

Siirt KESK Şubeler Platformu, 12 Haziran’da yapılacak seçimde Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak’ı destekleyeceklerini açıkladı.

A+A-

Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, seçim çalışmaları kapsamında KESK Şubeler Platformu’na bağlı sendika yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıya Kışanak’ın yanı sıra BDP Siirt İl Başkanı Faruk Sağlam ve BDP Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Siirt Kesk Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitimsen Siirt Şube Başkanı Süleyman Beştaş, mevcut statükocu durumun devam ettiğini ifade ederek “Kürt sorununun çözümü noktasında AKP hükümetinin ortaya koyduğu politikalar, Türkiye’de yaşayan halkları bir uçurumun eşiği noktasına getirdi. AKP’nin sahte demokratlığı ve CHP’nin sözde devrimciliği noktasında Türkiye sıkışmıştır.” Dedi.

 

Kışanak ise, “en temel hak olan düşünceyi ifade özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü bu ülkede tehdit altındadır. Sorunların çözümünü hayata geçirilmesi için çalışma yürüten herkes baskı altında.” dedi.

Bu haber toplam 3394 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!