1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KESK Siirt Şubeler Platformu bildiri dağıttı
KESK Siirt Şubeler Platformu bildiri dağıttı

KESK Siirt Şubeler Platformu bildiri dağıttı

KESK Siirt Şubeler Platformu bileşenleri sendika temsilcileri yarın yapılacak greve ilişkin taleplerini dile getiren bildiriler dağıttı.

A+A-

KESK binası önünde yapılan kısa bir açıklamadan sonra yarın tüm ülke genelinde yapılacak uyarı grevi ve işe gitmeme eylemine ilişkin şehrin en işlek caddesi olan Güres caddesinde vatandaşlara taleplerini dile getirilen bildiriler dağıtıldı.

Dağıtılan bildirilerde “25 Kasım uyarı grevi sadece kamu emekçilerinin değil, Türkiye’nin tüm emekçilerinin, işsizlerin, emeklilerin, ev kadınlarının, küçük esnafın, çiftçilerin, yoksulluğa terk edilmiş, krizden mağdur olmuş tüm toplumsal kesimlerin talepleri etrafında örgütlenmiştir. Bütün bu uygulamalar karşısında gasp edilen toplu sözleşme hakkımızı kullanmak için. Herkese güvenceli iş, onurlu bir yaşam, insanca bir ücret için. Kaynakların sermayeye değil, işsizlik ve yoksullukla mücadeleye ayrılması için. Demokratik bir çalışma yaşamı için. Kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın kaldırılması için. Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için. Özgürlük, eşitlik için. Demokrasi, barış ve adalet için. Krizin bedelini ödememek için. Küresel kapitalizme karşı emeğin sesini yükseltmek için alanlarda olacağız.” denildi.

haber: izzettin oktay

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!