1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. KESK: Başbakan’a çete kurma yetkisi verildi
KESK: Başbakan’a çete kurma yetkisi verildi

KESK: Başbakan’a çete kurma yetkisi verildi

Siirt KESK Kadın Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, “Başbakan’a devlet içinde çete kurma yetkisi veren AKP, KESK’in mücadelesini kırmaya çalışıyor” denildi.

A+A-

“AKP, Kendisi gibi düşünmeyenleri hukuku ayaklar altına alarak KESK’in muhalefeti ve mücadelesini kırmaya çalışıyor” denilen açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

BASINA VE KAMUOYUNA

KORKMADIK KORKMUYORUZ SUSMADIK SUSMAYACAĞIZ...

Başbakana devlet içinde çete kurma yetkisi veren AKP; kendisi gibi düşünmeyenleri hukuku ayaklar altına alarak KESK’in muhalefeti ve mücadelesini kırmaya çalışmaktadır.

KESK’in on yılı aşkın Emek ve Demokrasi mücadelesi; baskı, gözaltı ve tutuklamalarla engelleyerek, sindirilmeye çalışılmaktadır. AKP’nin, emek ve demokrasi uygulamalarına karşı verdiğimiz mücadelenin ivmesini yükselttiğimiz ve daha da yükselteceğimiz bir dönemde sendikalarımız baskı altına alınmak istenmektedir.

KESK ve KESK’e bağlı sendikaların on yılı aşkın süre içinde verdiği emek ve demokrasi mücadelesi toplum nezdinde her zaman meşru bir yer kazanmıştır. Mücadelemiz, aynı zamanda tüm ezilen, dışlanan ve sömürülenlerin sesi olmuştur. Bu durum, meşru mücadelemizden rahatsız olan AKP ve diğer güçlerin mücadelemizi hiçleştirme girişimidir. Antidemokratik ve hukuksuz bir şekilde sendikalarımıza yapılan bu operasyon DGM’lerin yerine ikame edilen “Özel Yetkili Mahkeme”lerin DGM’leri arattığının bir kez daha göstergesi olmuştur.

Tüm dünya ülkelerindeki emekçi kadınlar ve ülkemizde de KESK’li kadınlar tarafından “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” çeşitli etkinliklerle kutlamak için hazırlıklar devam ederken, sendikalı kadınlar gözaltına alınmışlardır. Yoğun eylem ve etkinlik programları ile tüm şube ve temsilciliklerimizle planlamalar yapıldığı dönemde, gerekçelere dayanmayarak. keyfi bir şekilde gözaltına alınan ve 4 gün gözaltında tutulduktan sonra içlerinde genel merkez kadın sekreterlerimizin de yer aldığı    9 kadın arkadaşımız tutuklanmıştır. Verilen tutuklama kararı hukukun katledilmesinden başka bir şey değildir. Bu tür uygulamalarla kurumlarımıza baskın düzenleyerek, keyfi bir şekilde arayarak ve yöneticilerimizi gözaltına alıp tutuklamak, kurumlarımızın çalışmalarını engellemek ve baskı altına almaktan başka bir şey değildir.

Emek ve demokrasi mücadelemize ve onun ayrılmaz parçası olan sendikal hak ve özgürlükler mücadelemize yönelik hiçbir baskıya karşı bugüne kadar sesiz kalmayan örgütümüz bundan sonra da baskılar karşısında susmayacak, fiili meşru mücadelesiyle saldırılara cevap verecektir. Bundan sonrada;

 8 Mart’ta resmi tatil talebiyle kadın emekçiler (tatil yaparak) hizmet üretmeyip alanlara çıkarak,

 21 martta demokrasi ve özgürlük mücadelesinde SES’imizi milyonların SES’ine katarak,

 11 Mart’ta Ankara’da Türkiye Sağlık Hakkı Meclisini toplayarak,

 11 Mart sonrası Türkiye genelinde milyonları içine dahil edecek büyük etkinliklere imza atarak,

İş kollarımızda süresiz GREV’leri hayata geçirerek en iyi cevabı vereceğiz.

ir kez daha AKP hükümetine sesleniyoruz. Elinizi KESK’e bağlı sendikalardan çekin. Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın

Ve biz siirte yaşayan KESK li kadınlar olarak arkadaşlarımızın  yalnız olmadığını hatırlatıyor,bu haklı mücadelemizi her zaman yürüteceğimizi 8 MART’lar da alanlarda çoğalacağımızı   bir kez daha buradan haykırıyoruz..

ÖZGÜRLÜK FİDANLARININ TOHUMLARI OLUYOR ŞİMDİ KELEPÇELERİMİZ, KELEPÇE TOHUMLARINI KIRIP BÜYÜYECEĞİZ ŞİARIYLA. KESKLİ TUTSAK KADINLAR İÇİN NÖBETTEYİZ

SİİRT  KESK KADIN KOMİSYONU

Bu haber toplam 1913 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!