1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kesişen Yollar tiyatrosu İstanbul’da sahnelendi
Kesişen Yollar tiyatrosu İstanbul’da sahnelendi

Kesişen Yollar tiyatrosu İstanbul’da sahnelendi

Siirt İHH tiyatro grubu tarafından yürütülen “Doğu Batı Kardeşliği” projesi kapsamında "Kesişen Yollar" isimli tiyatro İstanbul Başakşehir'de sahnelendi.

A+A-

Geçen yıl sonu Siirt İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı’na sunularak onaylandıktan sonra hayata geçirilen ödüllü Tiyatro Metin Yazma Yarışması başarıyla tamamlanmış ve yarışmaya katılanlar arasında dereceye girenler ödüllerini almışlardı. İşte o yarışmada yazılan tiyatro metinleri sahne almaya başladı. Siirt ve Antalya'nın ardından İstanbul Basaksehir Emin Saraç Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen tiyatroyu Eren Özcan yönetti.

Büyük beğeni toplayan tiyatronun Doğu-Batı kardeşliğini en güzel şekilde gösteren bir sahne olduğunu ifade eden proje Koordinatörü Recep Akkoyun, şöyle konuştu:

"Bu projeyle amacımız ülkemizin doğusuyla batısı arasında bir hiç fark olmadığını ve doğu batı kardeşliğini pekiştirmektir. Tiyatromuzun ilk sahnesini Siirt'te gerçekleştirdik. Daha sonra Antalya'da ve son olarak da İstanbul’da iki gün ücretsiz olarak halka açık sahnelendi. Tiyatromuz, Batı'da yaşayan bir ailenin doğuda yaşayan bir aileyle kaynaşması ve aile ile kardeşlik duygularını ön plana çıkarıyor."

Akkoyun; sosyal sorumluluk projeleri kapsamında etkinliklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

yollar1-002.jpgyollar2-002.jpgyollar3-001.jpg

Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!