1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kerbela Tiyatrosu, Siirt'te yoğun ilgi gördü
Kerbela Tiyatrosu, Siirt'te yoğun ilgi gördü

Kerbela Tiyatrosu, Siirt'te yoğun ilgi gördü

Sevgi pınarı Derneği tarafından Siirt'te düzenlenen aşura programı yoğun ilgi ile gerçekleşti. Hz Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesini konu alan Kerb-u Bela tiyatrosunun sahnelendiği programda, katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı

A+A-

SİİRT - Sevgi Pınarı Derneği’nin düzenlemiş olduğu program yoğun ilgi gördü. Şelale Düğün Salonunda düzenlenen ve salonun hınca hınç dolduğu etkinlik yaklaşık 3 saat sürdü.

 

Kuran-ı kerim tilavetiyle başlayan etkinlik Kerbela şehidi Hz Hüseyin in şehid edildiği anları temsili olarak gösteren sinevizyon gösterisiyle devam etti. İlahi sanatçısı Mustafa Altıntop, söylediği Kerbela ve Hz Hüseyin’e ithaf edilmiş ilahilerle programa gelenlere duygulu anlar yaşattı.

 

Program Diyarbakır Cami-Der tiyatro ekibinin hazırlamış olduğu Kerb-u Bela adlı tiyatronun sahnelenmesi ile devam etti. Küffe halkının daveti ile Hz Hüseyin ve yakınlarının Medine’den küfeye hareketi ve Fırat Nehri’nin kenarındaki Kerbela çölünde uğradıkları zulmü konu alan tiyatro gösterisi gözyaşları arasında izlendi.

 

Siirtlilere duygulu anlar yaşatan program katılımcılara aşura ikram edilmesi ile son buldu.

kerbela tiyatrosu

Bu haber toplam 2197 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!