1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Kemal Burkay, Kürtler PKK’dan kurtulmalı
Kemal Burkay, Kürtler PKK’dan kurtulmalı

Kemal Burkay, Kürtler PKK’dan kurtulmalı

Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden Kemal Burkay, Kürt toplumunun en büyük probleminin PKK olduğunu söyleyerek “Kürtler, PKK’dan kurtulmalı” dedi.

A+A-

Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden Kemal Burkay, PKK'nın kendi çizgisi dışında Kürt hareketi istemediğini söyledi. PKK'nın Kürtleri ve Kürt siyasetini esir aldığını belirten Burkay, "PKK, Kürtleri kurtaracağım diye ortaya çıktı ama şimdi ise Kürtler 'ondan nasıl kurtulacağız' diyor" ifadesini kullandı.

PKK, HDP ve KCK'nın bir blok gibi görülse de tek merkezden yönetilmediğini, birçok elin bulunduğunu kaydeden Burkay, 'Yedi Kocalı Hürmüz' benzetmesi yaptı.

Burkay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, PKK’nın çatışmalarından en büyük zararı Kürtlerin gördüğüne dikkati çekerek, örgütün ateşkes yerine doğrudan silahı bırakması gerektiğini söyledi ve şunları ekledi: 

'PKK'nın silahları en büyük zararı Kürtlere veriyor'

"Siyasetin bütün aktörlerine sağduyu lazım. Şiddeti durduralım. PKK silah bıraksın. Bunu hep söylüyoruz, ateşkes değil silah bıraksın. PKK’nın silahları zarardan başka bir şey vermiyor. Bundan en çok Kürtler etkileniyor."

Bu haber toplam 1987 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!