1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kefken’deki Siirtli öğrenciler öyle bir iz bıraktı ki…
Kefken’deki Siirtli öğrenciler öyle bir iz bıraktı ki…

Kefken’deki Siirtli öğrenciler öyle bir iz bıraktı ki…

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi’nden 50 öğrenci 5 öğretmeniyle birlikte İstanbul Beyoğlu Belediye’sine ait Kocaeli’ndeki Kefken Yaz Kampı’nda 1 hafta boyunca ağırlandılar.

A+A-

Müdürlüğünü Osman Ören’in yapmış olduğu Siirt Atatürk Anadolu Lisesi 2 hafta önce ilk kafile olarak 50 kişilik öğrenci grubuyla birlikte İstanbul, Çanakkale gezi etkinliği düzenlemesinin ardından geçen hafta da ikinci 50 kişilik öğrenci grubuna 1 hafta boyunca kamp yaptırdı.

Beyoğlu Ak Parti İlçe Yöneticilerinden hemşehrimiz Adem Süzgün ile Kocaeli Siirtliler Derneği Başkanı Adnan Gülyeşil’in girişimleri neticesinde Beyoğlu Belediyesi’ne ait Kefken Yaz Kampında Siirt’ten 50 kişilik öğrenci grubu hafta boyunca ağırlandırıldılar.

KEFKEN’DEKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYDIK

Bir hafta boyunca Kefken Yaz Kampında bulunan öğrencilerimizin mutluluklarını görmek için hafta sonu Siirtliler.Net olarak günlük ziyarette bulunduk. Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Adem Süzgün, Halenzeliler Dernek Başkanı Remzi Şanlı ve yöneticilerinden Osman Kaya ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde kamp müdürünün sözleri dikkatlerimizden kaçmadı. Kampa sürekli çeşitli vilayetlerden öğrenciler geldiğini dile getiren Kamp müdürü : “Doğu vilayeti olan Siirt’ten gelen öğrenciler farklıydı. Tertemizdiler, çiçekler gibiydiler. Mahcubiyetleri, utangaçlıkları, büyüklerine olan edepleri hepimizin dikkatini çekti.” şeklindeki sözleri hepimizi gururlandıran sözler olmuştu.

Öğrenciler kamp süresi içerisinde Başkanlığını Adnan Gülyeşil’in yaptığı Kocaeli Siirtliler Derneği’nce yalnız bırakılmazken, Sakarya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı hemşehrimiz İrfan Sarık’ın da Sakarya’da 1 günlük misafiri oldular.

Kocaeli Siirtliler Derneği, kamp süresince öğrencilerimizin hepsini göz taramasından geçirdi ve 16 öğrencimizde göz sorunu olduğu Çağın Göz Hastanesi tarafından tespit edildi. Ayrıca Cumartesi günü Kocaeli Belediyesi’nin temin ettiği araçla İzmit ve çevresi, yer altı gemisi müzesi ve Mevlana evi gezdirildi.

Bu haber toplam 2529 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!