1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Keçiören’deki Şirvanlılar Derneğine Molotof atıldı
Keçiören’deki Şirvanlılar Derneğine Molotof atıldı

Keçiören’deki Şirvanlılar Derneğine Molotof atıldı

Ankara Keçiören’de bulunan Siirt Şirvan ilçemizin bir köyü olan Dişlinar Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ikinci kez Molotof kokteyl atıldı.

A+A-

Edinilen bilgilere göre dün gece 23:00’te kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce Keçiören İlçesi Şenlik Mahallesi Sedefçiler sokağında bulunan Dişlinar Derneği’ne Molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Molotof atan zanlıların kuru sıkı tabancayla rastgele ateş ettikleri belirlendi.

 

Saldırıdan önce akşam vakitlerinde taziye nedeniyle Kur’an-ı Kerim okutulduğu ve taziyeden sonra derneğin kapatılmasının ardından Molotof saldırısının düzenlendiği bildirildi. Otomobille kaçan zanlıların yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

 


PERVARİLİLER DERNEĞİ'NDEN KINAMA

Ankara'nın Keçiören ilçesinde Siirtlilere ait Şirvan Dişlinar Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'ne kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından molotofkokteyli saldırı düzenlenmesini esefle kınıyoruz. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma gibi ulvi hizmetler için kurulmuş toplumsal yaşamda birlikteliği sağlamak amacıyla kurulmuş bu derneğimizin bu tür bir saldırıyla karşılaşmasını son derece üzücü ve vahim bir olay olarak görüyoruz. İnsanlarımız arasında sevgisizliğin ve tahammülsüzlüğün baş göstermesinden endişe duyuyor ve buna sebep olma amacıyla bu tür provokasyonlara girenlere karşı daha dikkatli olunmasını yüce halkımızdan bekliyoruz. İnsanlarımız arasındaki sevgi köprüleri bu tür çirkin hareketlerle zedelenmeyecek kadar güçlüdür. Olayın faillerinin en kısa zamanda adaletin önüne çıkarılacağını umuyor halkımızın şiddetten ve bu tür talihsiz sapmalardan uzak bir şekilde huzurun tek çaresi olan birlikte yaşama gereğine sahip çıkmasını bekliyoruz.

Pervarililer Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Gelişim Ve Kalkınma Derneği

İnan ÖZCAN

Bu haber toplam 3929 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!