1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KCK Selim Sadak
KCK Selim Sadak

KCK Selim Sadak

Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt Emniyet Müdürlüğü’nün kendilerine ön yargılı davrandığını iddia etti.

A+A-

Siirt Emniyeti’nin kendilerine ön yargılı davrandığını iddia eden Belediye Başkanı Selim Sadak, Emniyet Müdürlüğü tarafından kendilerine gönderilen dosyanın üzerinde bulunan el yazısına dikkat çekti. Sadak tarafından yapılan yazılı açıklama:

 

BASINA VE KAMUOYUNA

 

          Siirt Valiliği Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı 25/02/2010 tarihli yazı ile Siirt İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen bir soruşturmaya esas olmak üzere, 01.06.2009 ile 30.12.2009 tarihleri arasındaki dönemi kapsayacak şekilde Belediyemize ait araçlar ve hizmet alımı karşılığı kiralanan tüm kayıtlı araçların (binek oto-minibüs-otobüs) İl Merkezi, İlçeler ve İl dışı görevlendirmelerine ait düzenlenen tüm görev belgelerini, ayrıca belirtilen tarihler arasında Belediyemiz bünyesinde yapılan tüm ödemelerle ilgili çıkış hesap dökümleri (kime, neden, hangi hizmet karşılığı) ihtiyaç duyulmuştur, ASLI GİBİDİR onaylı birer fotokopileri tanzim edilerek Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Siirt Emniyet Müdürlüğüne verilmek üzere gönderilmesi istenmiştir. Söz konusu bilgi, belge ve evraklar Belediye Başkanlığımız tarafından 04/03/2010 tarih ve 63 sayılı yazı ile Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla, Siirt Emniyet Müdürlüğüne göndermiştir. Ancak Siirt Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından yazılmış ve Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından imzalanan, 05/04/2010 tarihinde ASLI GİBİDİR onaylı fotokopileri okunmadığı gerekçesiyle söz konusu belge ve evrakların aslı suretlerini Siirt Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmesi gerektiği konusunda el yazısıyla yazılmış ve cumhuriyet başsavcılığı imzasıyla bir klasör evrakla birlikte Siirt Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından belediye başkanlığımıza getirilmiştir.

      

         Buraya kadar her şeyin normal olduğu görülebilir. Ancak daha önce göndermiş olduğumuz bilgi, belge ve evraklarının da içinde bulunduğu klasörün üzerine el yazısıyla ve kırmızı renkli kalemle  ‘’KCK SELİM SADAK’’ şeklindeki yazının olduğu görülüyor. Bilindiği gibi son 2 ay içinde KCK operasyonu adı altında ilimizde arasında BDP il başkanı, İHD Şube başkanı Tüm Bel Sen şube başkanı-belediye meclis üyelerimizin de arasında bulunduğu onlarca arkadaşımız gözaltına alınmış ve bir kısmı tutuklanmıştır. Sudan gerekçelerle gözaltı ve tutuklamalar halkımız içinde huzursuzluk ve güvensizliğe sebep olmuştur. Siirt Emniyetinin ve savcılığının bu keyfi ve önyargılı uygulamalarına bir örnek de başkanlığımıza gönderilen klasörde    ‘’kırmızı renkli kalemle’’ KCK SELİM SADAK yazılması, bizleri ciddi anlamda kuşkulandırmaktadır. Bu yazı şeklinden de anlaşılmaktadır ki;  Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığımıza karşı ön yargılı davranmaktadır. Belediye başkanlığımın araç ihale, kiralama ve görevlendirme hususundaki tasarruflarına ilişkin bilgi belgelerin ne hikmetse KCK şeklinde lanse edilmesi iyi niyetten uzak olduğu ve amaçlı bir şekilde tezgâhlandığı açıktır. Takdiri siz değerli basın mensuplarına ve saygıdeğer kamuoyuna bırakıyorum. Saygı ve sevgilerimle…

 

Selim SADAK

Siirt Belediye Başkanı

Bu haber toplam 3133 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!