1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KCK operasyonunda 5 kişi cezaevine kondu
KCK operasyonunda 5 kişi cezaevine kondu

KCK operasyonunda 5 kişi cezaevine kondu

Siirt KCK operasyonunda gözaltına alınan 16 kişiden 5’i tutuklanarak cezaevine teslim edildiği açıklandı.

A+A-

Siirt Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şubesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında gözaltına alınan 16 kişiden 11 kişi serbest bırakılırken 5 kişinin cezaevine teslim edildiği açıklandı.

 

BASIN BÜLTENİ

 

Müdürlüğümüzce PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün Ülkemizdeki oluşumlarını koordine eden KCK/TM(Koma Ciwaken Kürdistan/Türkiye Meclisi) yapılanması içerisinde eylem ve faaliyetleri tespit edilen şüphelilerin yakalanabilmeleri amacıyla, 16.03.2010 günü eş zamanlı olarak İlimiz merkezli, Diyarbakır ve İzmir İllerinde başlatılan istihbari ve operasyonel çalışmalar neticesinde, aralarında Siirt BDP İl Başkanı, Siirt İHD Başkanı ve KESK/TÜM-BEL-SEN Siirt Şube Başkanının da bulunduğu toplam (16) kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Şüphelilerin ikametlerinde, üzerlerinde ve Siirt İHD’de yapılan aramalarda örgütsel içerikli dokümanlar, terör örgütünün propagandasının yapıldığı çok sayıda yasak yayın, cep telefonları, sim kartlar, hafıza kartları, flaşh bellekler, cd’ler ve bilgisayar kasaları elde edilmiş olup tahkikata esas olmak üzere el konulmuştur.

Haklarında tanzim edilen tahkikat dosyaları ile birlikte Terör Örgütü Üyesi Olmak ve Terör Örgütü Adına Faaliyet Göstermek suçları münasebetiyle, (8) şahıs C. Savcılığınca alınan ifadeleri hitamı serbest bırakılmış, (8) şahıs ise tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilmiş, sevk edildikleri mahkemece (3) şüpheli serbest bırakılmış, (5) şüpheli ise tutuklanarak İlimiz Cezaevine teslim edilmiştir.

 

kck operasyonu

Bu haber toplam 2804 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!