1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kayyumu aday yapmak kaybettiğini ilan etmektir
Kayyumu aday yapmak kaybettiğini ilan etmektir

Kayyumu aday yapmak kaybettiğini ilan etmektir

31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçim sürecinde Hdp, özellikle Kayyum belediyeler üzerinden yoğun bir şekilde kampanya yürüterek avantajlar sağlamaya çalışacak.

A+A-

29 Kasım’da bilgisayar ekranlarınıza taşımış olduğumuz “Siirt Belediyesinde AK Parti, Kayyum ile devam edecek mi?” başlıklı kamuoyundan edindiğimiz izlenimleri içeren araştırma yazısında Hdp’nin seçim psikolojisine yer vermiştik. Kayyumların AK Parti tarafından aday gösterilmesi halinde Hdp’nin seçim sürecinde bu durumu avantaja çevirmek için güçlü bir argüman olarak kullanacağını dile getirmiştik. Nitekim bu tespitlerimiz haberimizden 1 gün sonra Hdp sözcüsü tarafından dile getirildi ve Hdp’nin resmi sitesinde yer aldı.

Parti sözcüsü Saruhan Oluç yaptığı açıklamada, Kayyumu aday yapmanın kaybedildiğini ilan etmek olduğu, ilk hedefimiz Kürt illerinde kayyum atanan belediyeleri tekrar kazanmak ve bunların dışında en az 30 belediyeyi daha kazanmak olduğu belirtildi.

Oluç şu ifadelere yer verdi: “Nerede kayyum ve bürokrat atandıysa, AKP-MHP oralarda kaybedeceğini ilan etmiştir, biz de kazanacağımızı.

Bu haber toplam 2888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
10 Yorum