1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu Siirt’te
Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu Siirt’te

Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu Siirt’te

Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu üyesi 13 sivil toplum örgütü temsilcisi cuma günü ilimizi ziyaret etti.

A+A-

Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu, Eğitim-Bir-Sen Siirt Şubesi Toplantı Salonunda, Siirt’te faaliyet gösteren STK’larla fikir alışverişinde bulundu.

 

Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu adına açıklama yapan Mazlum-Der Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş, Siirt’in de içinde bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni ziyaret ederek Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olayların yerinde görülmesi ve tartışılması amacıyla burada bulunduklarını söyledi.

 

Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu Sözcüsü Abdulhamit Bayırbaş, ilimize yaptıkları ziyaretin amacını şöyle şu sözlerle ifade etti. “Zaman tünelinde 1450 yıl öncesine bir yolculuk yapacak olursak veya Peygamber Efendimiz’in aramızda olduğunu düşünecek olursak eminim bizlere Al-i İmran Suresi’nin 103 ayetiyle şöyle seslenirdi;  “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de o, kalplerinizi birleştirmişti. İşte onun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz.”  Ardından Tevbe Suresi 71. ayetiyle şöyle devam ederdi; “Mü’minler birbirlerinin dostlarıdır. İyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar.” Peygamber Efendimiz, evrensel İslam mesajında, ümmetine bu şekilde seslenirdi. Bizler de,  bu ümmet bilincinin, kardeşlik duygumuzun pekişmesi için ne yapabiliriz diye kilometrelerce uzaktan, siz kardeşlerimizle tanışmak, birlikte olmak, dertlerimizi paylaşıp, çaresini aramak düşüncesiyle buraya geldik” dedi.

 

Bayırbaş, Şanurfa’dan başlayan Mardin, Midyat, HasanKeyf, Kurtalan boyunca devam eden yolculuğumuzun hiçbir aşamasında Kayseri sokaklarından farklı bir manzarayla karşılaşmadık, hatta daha fazlasını gördüklerini söyledi.

 

Memur-Sen Siirt Temsilcisi Ömer Aslan, Kayseri’den gelen STK temsilcilerini ilimizde ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu, dertlerimize ortak olmak gayesiyle bizleri ziyaret eden değerli dostlarımıza şükran borçlu olduğunu ifade etti. Aslan, ağustos ayında, Bursa’da gerçekleştirilen Doğu-Batı Kardeşlik Buluşması Sonuç Bildirgesini, bölgemizde yaşanan sıkıntıların çözüm önerilerini katılımcılarla paylaştı.

 

Aslan, “Kayseri’den gelen misafirlerimizin bu ziyaretlerini, kardeşliğimizin pekişmesi, doğu-batı kaynaşması açısından önemli bulduklarını ve bu ziyaretlerin daha geniş kitleleri kapsayacak şekilde karşılıklı olarak devam etmesini ümit ediyoruz” dedi.

 

Kayseri Gönüllü Teşekküller Platformu Filistin Şehidimiz İbrahim Bilgen’in kabrini ziyaret ettikten sonra Siirt’ten ayrılarak Batman ve Diyarbakır’daki programları için yola çıktılar.

Bu haber toplam 1942 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!