1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kaymakam yaparsa Devlet yaptı olur
Kaymakam yaparsa Devlet yaptı olur

Kaymakam yaparsa Devlet yaptı olur

Bir ilçenin kaymakamı yerel medyayı tehdit ederse bu durum “devlet tehditi” olarak algılanır.

A+A-

İlimizin giriş kapısı olarak bilinen Kurtalan ilçemizde açılışı yapılan bir ilköğretim okulunda protokol krizi yaşanır. Yaşanan protokol krizi ilçede yayın hayatını sürdürmekte olan medya56.com adlı internet sitesi yöneticisi Halil Angün’ün dikkatinden kaçmaz. Benzer krizlerin bir daha yaşanmaması amacıyla yaşanan kriz gözler önüne serilir ve internet sitesinde bilgisayar ekranlarına taşınır.

a halim can - kurtalan kaymakamı - siirtAslında yaşanan protokol krizi normal sayılabilir. Zaman zaman anlık duygular nedeniyle benzer krizler yaşanabiliyor. Habercinin bu durumu yayınlaması mesleği icabı en doğal olan bir şeydir. Buraya kadar sorun yok. Asıl sorun haberin yapılmasının ardından yaşananlardır.

Kaymakam dediğin 657’ye tabi bir Devlet Memurudur

Kurtalan İlçe Kaymakamı A.Halim Can, yerel gazeteci Halil Angün’ü telefonla aradığında kullandığı üslup “hop” dedirtecek cinsten. Angün’ün ifadesine göre Kaymakam Can, haberin kaldırılması talebine olumsuz yanıt almasının ardından “Lan”lı “Lun”lu türünden yakışıksız ifadelerle Gazeteci Halil Angün’ün şahsında yerel basına aklınca ayar vermeye çalışmıştır.

Hassas bir dönemde ve hassas bir bölgede Kaymakamlar gibi Devleti temsil eden “memurların” yapacakları hataların “Kaymakam yaptı” yerine “Devlet yaptı” şeklinde algılanabileceğini hatırlatmakta yarar görüyoruz.

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 2781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!