1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kayabağlar'da seçim atmosferi
Kayabağlar'da seçim atmosferi

Kayabağlar'da seçim atmosferi

Kurtalan'a bağlı Kayabağlar (Zokayd) Beldesine yaptığımız ziyarette 24 Haziran 2018 seçimlerine ilişkin beldenin seçim atmosferini solumaya çalıştık.

A+A-

Kayabağlar (Zokayd) Beldesi şu an Kayyum Belediyeciliği yönetiminde. Beldede iş makineleri harıl harıl çalışıyor. Belde merkezindeki kahvehanelerde oturan vatandaşlarla konuşmaya çalıştık. Hiç birisi kamera karşısında konuşmak istemedi. Seçimden ne bekliyorsunuz sorumuzu ise kimisi yanıtsız bıraktı kimisi imalı cevaplar verdi. 

Belde belediyesi AK Parti Nafi Sevgili'nin başkanlığındayken son yapılan yerel seçimlerde HDP, Beldede ezici bir çoğunlukla belediyeyi kazanmıştı. Ancak birçok insan HDP'li belediyenin ardından Nafi Sevgili dönemini arar duruma geldi. Terörle mücadele kapsamında HDP'li yönetime el konuldu ve Kayyum atandı. Beldede son yapılan genel seçimlerinde de HDP'ye yüksek oranda oy çıkmıştı. Tepkiler daha çok teşkilat ve milletvekili merkezliydi. Mevcut milletvekili Yasin Aktay'ın Belde üzerinde hiçbir varlık göstermediği aşikar.

24 Haziran 2018 seçimlerine ilişkin Belde'deki atmosfer deyim yerindeyse tam bir kapalı kutu gibi. AK Parti açısından pek iç açıcı bir durum şu an için hakim olsa da kalan 2 haftalık süreç içerisinde ne olacağı, sandıkların ne şekilde sonuçlanacağı konusunda net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak AK Parti açısından şuan için olumlu bir havadan söz etmek mümkün değil. HDP bu durumun farkında. HDP'nin seçim aracı gün boyu belde içerisinde anonslarla birlikte dolaşarak varlığını hissettiriyor. 

Bu haber toplam 3920 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum