1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Katsayı uygulaması ülkemizin kaybıdır
Katsayı uygulaması ülkemizin kaybıdır

Katsayı uygulaması ülkemizin kaybıdır

Siirt Uğur Dershanesi günlerdir ülke gündemini meşgul eden Katsayı uygulamasının 28 Şubat nostaljisi olduğunu dile getirdi. Binlerce gencimizin hislerinin tercümanı olan ve kendilerine katıldığımız Uğur Dershanesi yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere ye

A+A-

Katsayı kararı eğitim kurumlarının ve sınav düzenleme merkezlerinin ilgilendiği bir durum olabilecekken , İstanbul Barosu’nun “28 Şubat nostaljisi” gibi görünen talebiyle  katsayı farkının yürütmesini durdurması derin bir üzüntü meydana getirdi.

 

“Hangi akla ve kime hizmet” diye kendimizi sormaktan alıkoyamadığımız bu uygulama karşısında aslında romantik ve nostaljik (28 Şubat Nostaljisi) bir izlenim ediniyoruz ne yazık ki.

 

Meslek Liselerinin geçmiş yıllarda nasıl mahvedildiğini gördük bu karar sayesinde. Türkiye’nin ara eleman ihtiyacını karşılayan meslek liseleri öğrenci bulamaz hale geldi. Şimdi durum eskisinden daha da vahim hale getirmek istercesine yeniden bir karar alınıyor. İşin ilginç tarafı bu karar; sınav sistemleri, ölçme değerlendirme bilgisi olmayan ve eğitimle ilgili olmayan bir baro tarafından yapılan müracaatla oluyor.

 

Yapılan bu haksız uygulamanın en kısa sürede düzeltilmesini umuyoruz. Daha önceki dönemlerde meslek liseliler tarafından  katsayıya yapılan itirazlarda “katsayı belirlemek, yükseltmek veya kaldırmak YÖK’ün elindedir” diyen Danıştay’ın bu sefer neden aynı şeyi demediğini merak ediyoruz doğrusu. Binlerce gencimizin mağduriyeti ülkemizin kaybıdır başka bir şey değildir.

Bu haber toplam 1678 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!