1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Katsayı engeliyle bozulan moralleri, İl Müdürü ETEKER düzeltti
Katsayı engeliyle bozulan moralleri, İl Müdürü ETEKER düzeltti

Katsayı engeliyle bozulan moralleri, İl Müdürü ETEKER düzeltti

İHL Toplantısına İl Müdürünün Moral - Motivasyon ziyareti damgasını vurdu.

A+A-

SİİRTLİLER.NET

                Yeni atanan Siirt İl Milli Eğitim Müdürü, Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantısına katılarak özelde öğretmenlere genelde tüm okula moral verici ve motivasyon sağlayıcı konuşmasıyla renk kattı.

                İl M.E. Müdürü olarak yeni fakat İmam Hatipli olarak tecrübeli bir yönetici olan ETEKER’in İHL ziyareti sevinçle karşılandı. Katsayı engelinin bir kez daha gelecek kaygılarını arttırdığı, İHL çalışanlarının ve öğrencilerinin motivasyona en çok ihtiyaç duydukları şu günlerde İl Müdürünün ziyareti avam tabirle “ilaç gibi” geldi.

                Çiçeği burnunda İl Milli Eğitim Müdürü ETEKER, en uzun süre görev yapan İHL Müdürü unvanıyla yaptığı ziyarette hem yöneticilerin, hem de öğretmenlerin sevgi ve saygısını kazandı.

                İHL Müdürü olduğu zamanlarda yaptıkları gönüllü eğitim çalışmalarından bahseden ETEKER, kendi zamanlarında üniversite sınavlarında, özellikle sözel bölümden sınava giren öğrencilerinin Siirt’te her zaman birinci sırada olduklarını ve bunu da gönüllü çalışan fedakar öğretmen arkadaşlarına borçlu olduklarını vurguladı.

SİİRTLİLER.NET

 

                Ziyareti esnasında oldukça mütevazı davranışlar sergileyen İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER, başta İHL Müdürü Mehmet Fatih ALP olmak üzere İHL Müdür Baş Yardımcısı Ahmet ERDAL, Eski Şube Müdürlerinden Mehmet Ali ALPDEMİR ve tecrübeli Biyoloji Öğretmeni Hasan YEL’den övgüyle söz etti. Öğretmenlere hitaben “lütfen beni klasik bir müdür olarak değil de, bir ağabey, kardeş, meslektaş olarak görünüz” şeklinde yaptığı konuşmasında, takım çalışmasının önemine de atıfta bulundu. 

Bu yıl Üniversite Sınavında Hedef “ilk 45”

 

                Uzun süre İHL Müdürlüğü yapan ETEKER, görevi devrederken çok güzel bir okul devrettiklerini ve devrettikleri okulun daha da iyi bir durumda olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, il genelinde, özellikle geçen yıl üniversite sınavlarında yakalanan başarının tesadüf olmaması için çaba sarf ettiklerini ve bu yılki hedeflerinin ise Türkiye genelinde ilk 45’e girmek olduğunu belirtti.

                Son derece yapıcı ve mütevazı tarzıyla peşinden gidilebilecek bir lider profili çizen Siirt kökenli yeni İl Milli Eğitim Müdürü şehrimizin eğitim yapılanması için umut vaat ediyor.

                Siirtliler.Net olarak biz de, Siirt sevgisiyle dolu yeni müdürün yaptığı her güzel işte arkasında olacağımızı, eksik olan durumlarda da her zaman en az İl Müdürü kadar yapıcı bir şekilde uyaracağımızı belirtiyor ve Milli Eğitim Müdürümüzün bu tarzını hiç değiştirmemesini diliyoruz.

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 3783 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!