1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Katsayı (28 Şubat barosu) İstanbul Barosunun ürünüdür
Katsayı (28 Şubat barosu) İstanbul Barosunun ürünüdür

Katsayı (28 Şubat barosu) İstanbul Barosunun ürünüdür

Katsayı uygulamasına bir tepki de Siirt Uğur Dershanesi’nden geldi. İlimizin saygın kuruluşlarından olan Siirt Uğur Dershanesi, konuyla ilgili hassasiyetini “Katsayı uygulamasının Eğitim-Öğretimle hiçbir alakası olmayan bir baronun ürünüdür” sözleriyle di

A+A-

İşte Uğur Dershanesi’nin katsayı ile ilgili yapmış olduğu açıklama:

 

Yine Katsayı olayı ile öğrencilerin kafalarını bulandırmayı başardılar. Oysa bu karar yıllardır meslek lisesi öğrencilerini mağdur ettiği gibi ülkedeki ara eleman ihtiyacını da karşılanamaz hale getirdi. Meslek liselerini öğrencisiz; ülkeyi ara elemansız bıraktılar. Ülkemizin bundan yaşadığı kayıp elbette ki çok büyük.

 

Tabi burada 28 Şubat barosunu (!) (İstanbul Barosu) tebrik etmek lazım. Gerçekten eğitim öğretimle hiçbir alakası olmadığı halde eğitime bu kadar karışan ve karıştıran(!) bir baro olması münasebetiyle takdire şayan örnekler sergiliyor. Haksız da değil(!)Türkiye’nin hukuksal anlamdaki bütün sorunlarını halletmeyi başardılar, adalete ters düşen bütün uygulamaların önüne geçtiler ve geriye de başka bir problem kalmadığı için eğitime el atıp katsayı olayına müdahale ettiler. Varlıklı insanların imtiyazlarını koruma konusunda gösterdikleri ısrarı normal sıradan insanların hakkını korumak için gösterselerdi bugün Türkiye’de zengin-fakir ayırımı kalmaz, bu katsayı olayına da ihtiyaç duyulmazdı.

 

İstanbul Barosu eğitimde ölçme-değerlendirmeden, sınav sıralamasından ne anlıyor ki bu olaya müdahale ediyor. Keşke İstanbul barosu bu ısrarını fakir-fukaranın, mazlumun haklarını Türkiye’nin imtiyazlı ve mutlu zümrelerine karşı korurken gösterebilseydi.

 

SİİRT UĞUR DERSHANESİ

Bu haber toplam 1888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!