1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Kasım Ceylan: Halkın iradesi sandığa sirayet etti
Kasım Ceylan: Halkın iradesi sandığa sirayet etti

Kasım Ceylan: Halkın iradesi sandığa sirayet etti

Kasım Ceylan, statükocular, provokatör girişimler artık bu gelişmelerin önünde duramayacaktır.

A+A-

Siirt’ten %95’i aşkın bir oranda EVET çıkmasının ardından Kasım Ceylan, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada duygu ve düşüncelerini aşağıdaki cümlelerle ifade etti:

“Seçim sonuçlarının resmi olmayan rakamlarının açıklanmasının ardından Başbakanımızın yapmış olduğu konuşmayı dinledim. Hepimizin gönlünden geçenleri ifade eden özlü bir konuşmaydı. Demokrasi açısından, Türkiye’nin geleceği açısından ve halkımızın kendi kendini idare etmesi açısından çok önemli bir seçimdi. Halk kendi iradesini, kendi geleceğini, ülkenin geleceğini kendi iradesiyle belirledi. Allah’ın izniyle bundan sonra demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin artık çiğnenmediği, hukukun üstünlüğünün ön planda olduğu gönüllerimizdeki bir Türkiye’ye doğru gideceğiz.

Muhakkak ki çok ciddi, topyekün bir Anayasa değişikliği de gerecektir. Ama artık bunun yolu açılmıştır. Ne statükocular ne de provokatör hiçbir güç bu gelişmenin, bu dalganın önünde duramayacaktır.

Seçim öncesi yapmış olduğum analizler sonucunda %55-60 oranında ilimizden bir katılım bekliyordum. Herkes bıçak sırtında gördüğü bu oran bana göre kuvvetli bir orandır. Sonuç olarak halkın iradesi sandığa sirayet etmiştir.”

Bu haber toplam 2541 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!