1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Karayılan'dan itiraf: Kandil'de artık barınamıyoruz
Karayılan'dan itiraf: Kandil'de artık barınamıyoruz

Karayılan'dan itiraf: Kandil'de artık barınamıyoruz

Karayılan, 'Verdiğimiz zayiatlar artık tahammül sınırlarını aşmıştır. Bu durum Cizre'de ve Yüksekova'da hat safhaya çıkmış, halk desteği yok denecek seviyelere inmiştir' dedi.

A+A-

AA'nın haberine göre Karayılan'ın mesajını örgüte ileten bir kişinin söyledikleri deşifre oldu. 

Mesajda örgütün ağır kayıplar verdiği ve çok zor duruma düştüğü belirtilirken şu ifadeler kullanıldı.

"YDG-H HEZİMETE UĞRAMIŞTIR"

"Bölgedeki beceriksizler yüzünden bu duruma gelindiği kurulda değerlendirilmiştir. Bunların sorumluları gereken cezayı alacaklardır. YDG-H unsurlarımız hezimete uğramıştır."

"BASINDA ŞUNLARI SÖYLEYİN"

"Bundan sonraki söylemlerinizde YDG-H unsurlarını PKK ile bağlantılı olarak tanımlamayacaksınız. 'YDG-H kendine has bir yapılanmadır, YDG-H PKK'dır söylemi yanlıştır' diyecek, içerisinde dağ kadrolarının bulunmadığını özellikle basın yoluyla paylaşacaksınız."

"KANDİL'DE BARINAMIYORUZ"

"Artık Kandil'de barınamıyoruz. Civardaki diğer kamplarımız da dahil 600-700 kişiyle durumu idare etmeye çalışıyoruz. Lojistik ve mühimmatımız yok denecek seviyede. İçimizde hainler de var ki bugüne kadar tespit edilemeyen çok korunaklı depolarımız, cephaneliklerimiz TC uçakları tarafından imha edildi. Çok sayıda kayıp verdik. Suriye'deki güçleri geri çağırmak zorundayız. Türkiye kırsalında da yetişmiş savaşçılarımız yok. Tunceli'de ağır kayıp verdik, telafimiz zor."

Bu haber toplam 2541 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!