1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karadeniz STK’larda: İş-Ödül-Heyecan
Karadeniz STK’larda: İş-Ödül-Heyecan

Karadeniz STK’larda: İş-Ödül-Heyecan

TSTK’nın 2010 Karadeniz Ödülleri dün Çırağan Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

A+A-

2000 yılında Hasan Ekşi başkanlığında kurulan (TSTK) Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu bugün 10 binin üzerinde kültür, sanat, iş dünyası derneğini bünyesini barındıran dev bir kuruluş halini aldı. Karadeniz Bölgesinin hâkim olduğu ancak her bölge ve vilayetten STK’ların bulunduğu bu dev kuruluşun en önemli amacı ülke insanını ilgilendiren ülkenin bütünlüğüne hizmet edecek her konuda faaliyetlerde bulunmaktır.
KASIM CEYLAN ile HİKMET SIRMA Ödül Verdiler

81 ilin tüm STK’larını tek çatı altında toplama gayretinde olan bu dev kuruluş dün İstanbul Çırağan Otel’de düzenledikleri törende Karadeniz Bölgesi’nden 50’nin üzerinde branşta 2010 yılı ödüllerini dağıttı. Ödül töreninde Konfederasyonun Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi ve SİDER yöneticilerinden Hikmet Sırma ile TÜMBİAD Tarım Komisyonu Başkanı Kasım Ceylan da hazır bulundu.

TV8 Yönetim Kurul Başkanı Abiş Hopikoğlu’na verilen ödül, TÜMBİAD Tarım Komisyonu Başkanı Kasım Ceylan’dan tarafından takdim edildi.

Kısa adı TÜMBİAD olan Tüm Bürokratlar ve İş adamları Sosyal Dayanışma Platformu başkanı Cevdet Akay gecede yaptığı konuşmada: “Doğduğumuz, büyüdüğümüz illerde yaşayan nüfusumuzun daha bir fazlası gurbette, özellikle de İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da yaşayan biz Karadeniz’liler bölgemizden bağımızı hiçbir zaman koparmadık. Tabi ki bireysel hizmetlerin daha etkin bir şekilde yapılabilmesi için bu illerde dernekler, platformlar, federasyon ve konfederasyonlar şeklinde organize olmaya çalıştık. Amacımız bu töreni düzenlerken bölgemize hizmet etmiş, halkımızın gönlünde davranışlarıyla taht kurmuş, beğeni kazanmış başarılı şahısları, kurumları ödüllendirmektir. Bu sayede bölgemizin daha etkin bir şekilde kalkınmasını amaç ediniyoruz.” dedi.

Bu haber toplam 2455 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!