1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kar Temizleme Çalışmaları Tamamlandı
Kar Temizleme Çalışmaları Tamamlandı

Kar Temizleme Çalışmaları Tamamlandı

Belediye, 100 personel, 17 iş makinası ve 40 ton tuz ile kara müdahale etti.

A+A-

Siirt Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışına karşı 100 personel, 17 iş makinası ve 40 ton tuz ile müdahale etti. Bu kapsamda, kar yağışı nedeniyle kentte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması ve trafik akışın sağlanması amacıyla Başkan vekili Taşkın’ın talimatıyla geçmiş yıllara göre 3 kat artırılan ekip ile karla mücadele ediyor.

İlk defa Siirt Belediyesi kent merkezinde İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte hareket ederek kurulan kar koordinasyon merkezinde ortak çalışma yürütülüyor. Siirt Belediye Başkan Vekili Yener Tanık yaptığı açıklamada, Siirt Belediyesi olarak karla mücadelede hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Tanık; “100 personelle, 5 loder arkadan kazıyıcı ve önden yükleyicisi olan 2 greyder yol temizleyici, 2 loder sadece büyük taşıyıcı kepçemiz, 2 de ekskavatör kazıcımız ve 6 kamyonumuzla beraber hiçbir sıkıntımız yok. Araçlarımıza kar lastikleri yerleştirdik. Personelimizin de aldığı önlemlerle beraber İnşallah bu kış halkımızın rahat edebileceği bir şekilde halkımızı rahatlatacağız. Şehir içi toplu taşıma araçlarımıza da kar lastiği takıldı. Ana halterlerimiz ciddi şekilde rahatlayacak, gece boyunca kar nöbetinde olacağız. Elimizde 40 tona yakın tuzumuz var.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!