1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kamu hastanelerinde randevu sistemi başladı
Kamu hastanelerinde randevu sistemi başladı

Kamu hastanelerinde randevu sistemi başladı

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Merkezi Hastane Randevu Sisteminin (MHRS), Siirt’te bulunan kamuya ait tüm hastanelerde hizmete girdiğini duyurdu.

A+A-

Dr. Ömür, Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında Siirt’teki hastanelerde Merkezi Hastane Randevu Sisteminin (MHRS) başlatıldığını açıkladı.

 

Vatandaşların kamuya ait Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 numaralı telefonla istedikleri hastane ve doktorlardan randevu alabileceklerini kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, "İlimizdeki Devlet Hastaneleri ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Merkezi Hastane Randevu sistemine geçmiştir. Vatandaşlarımız bundan böyle sabit veya cep telefonlarından 182 numarayı aradıkları zaman karşılarına canlı operatör çıkacak. Vatandaşımız hangi gün ve saatte muayene olmak istediğini söyledikten sonra TC Kimlik numarası ile müracaatını yapacak. Randevu günü randevu saatinden en az 30 dakika önce hastanenin MHRS hasta kabul bölümüne başvurarak muayenesini olacak." dedi.

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

Þ Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.

Þ 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Þ Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.

Þ Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.


RANDEVU NASIL İPTAL EDİLİR?

Þ Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.

Þ 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C.Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Þ Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

Bu haber toplam 1910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!