1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Kamil Aparı: Sahipsiz ekonomi ve siyaset
Kamil Aparı: Sahipsiz ekonomi ve siyaset

Kamil Aparı: Sahipsiz ekonomi ve siyaset

Muhalefet ülkemizi ve ekonomisini düşünüyorsa yeni anayasa değişikliği sürecine destek vermelidir.

A+A-

29 Mart 2009 seçimlerinde Ak Parti Siirt İl Encümen adayı olarak seçimlere giren Kamil Aparı, referandum sürecine destek vermeyen muhalefet sayesinde ülkede ciddi paralar harcandığını dile getirdi.

Aparı, Siirtliler.Net’e yaptığı değerlendirmede aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Anayasa değişikliği sürecine başından beri destek veren Türkiye halkı, Avrupa Birliği, Arap ülkeleri ve ABD’nin referandumdan EVET çıkması halinde Türkiye’deki demokrasi’nin, insan hak ve hürriyetlerinin kuvvetleneceğini hep dile getirdiler. Herkes buna inandığı halde referanduma muhalefet yapanların niye muhalefet yaptıklarına bir anlam veremedim.

Referandumdan EVET çıkacağı belliydi. Mecliste HAYIR diyenler düşünmedilermi referanduma gidilirse dünyanın parası harcanacak. Referanduma gidilmeden meclis çatısı altında değişiklikler kabul edilseydi daha iyi olmazmıydı. Seçim için harcanan paralar ile devletimizin bir kısım borçları ödenebilir veya işsizlere aş olur, istihdam olurdu. Değişikliğe muhalefet edenler bu durumu düşünmeleri gerekirdi.

Muhalefete yeni bir fırsat doğdu. Yapılması planlanan yeni Anayasa değişikliğinde Türkiye’yi, ülkemizi düşünüyorlarsa geniş katılımlı Anayasa değişikliğine destek vermelidirler. Siirt halkının da sivil toplum kuruluşlarıyla, vatandaşıyla elele vererek önceki anayasa değişikliğinde olduğu gibi önümüzdeki süreçte yapılması planlanan yeni anayasa değişikliği için mücadelesini sürdürmesi gerekiyor.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Kamil Aparı

Bu haber toplam 2402 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!