1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kadrolu öğretmenler Siirt’i seçebilecekler
Kadrolu öğretmenler Siirt’i seçebilecekler

Kadrolu öğretmenler Siirt’i seçebilecekler

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri dışındaki illerde görev yapmakta olan kadrolu öğretmenler aralarında Siirt’in de bulunduğu 23 il için yer değiştirme talebinde bulunabilecekler.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri dışında kalan illerde görev yapan kadrolu öğretmenlerin, istemeleri halinde bu bölgelerdeki 23 il için süre şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabileceği belirtildi.

Ancak soruşturma ve benzeri nedenlerle görev yeri il dışına değiştirilen öğretmenler yer değiştirme isteğinde bulunamayacak.

DİLEKÇE VERMELERİ GEREKİYOR

Bu kapsamda yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin atanmak istedikleri ili belirten dilekçelerini görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine vermeleri gerekiyor. Başvuruda bulunan öğretmenlerin atamaları, atanmak istedikleri ilde alanları itibarıyla öğretmen ihtiyacı ve norm kadro dikkate alınarak yapılacak.

İhtiyaç olması halinde atama yapılacak 

iller; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Tunceli ve Van.

Bu haber toplam 1964 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!