1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kadınlar Pazarı esnafı olumsuz etkilendi
Kadınlar Pazarı esnafı olumsuz etkilendi

Kadınlar Pazarı esnafı olumsuz etkilendi

Çoğunluğunu Siirtlilerin oluşturduğu İstanbul Fatih’teki Kadınlar Pazarı esnafı caddenin trafiğe kapanmasının işlerini sekteye uğrattığı yönünde şikayetlerini dile getirdi.

A+A-

İstanbul’da küçük Siirt olarak ta adlandırılan Kadınlar Pazarı semti bir dönemler oldukça hareketli çarşılardan biriydi. Bırakın hafta sonlarını hafta içleri dahi tam bir panayır alanı gibiydi. Hoş olmayan görüntüler de yok değildi. Kimi esnafların plastik leğenler içerisinde yollara koydukları etler ve sakatatlar, ağızları kesilmiş bidonlarda sereselpe satılan otlu peynirler hijyenden uzak ve hiçte güzel görünmeyen manzaralar oluşturmaktaydı.

 

fatih kadınlar pazarı

 

Fatih Belediyesi bu çarşıda köklü bir değişim için kolları sıvayarak işe ilk önce caddenin tam ortasındaki bloklar halindeki dükkanları yıkmakla başladı. Yıkılan dükkanların yerini yeşillik alanlar aldı. Cadde üzerindeki bütün binaların dış cepheleri tek tek boyanarak caddeye ferah bir görünüm kazandırıldı. Görüntü ve hijyen açısından son derece güzelleşen cadde aynı zamanda araç trafiğine de kapatıldı.

 

FATİH KADINLAR PAZARI

 

Caddenin görünüm açısından son derece güzel olduğunu vurgulayan cadde esnafı bu sefer de işlerinin sekteye uğradığını iddia ederek şikayetlerini dile getirdiler. Araç trafiğine açık olduğu dönemlerde günün her saati hareketli olan cadde, şimdilerde hafta sonları dahi eski canlılığını artık gerilerde bırakmış durumda.

 

 

 

 

Bu haber toplam 4251 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!