1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Kadına Şiddetle mücadele toplantısı düzenlendi
Kadına Şiddetle mücadele toplantısı düzenlendi

Kadına Şiddetle mücadele toplantısı düzenlendi

Siirt Kültür Merkezi’nde İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından kadına şiddetle mücadele toplantısı düzenlendi.

A+A-

 

Siirt Valiliği, İl Müftülüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Siirt Kültür Merkezi’nde Kadına Şiddetle Mücadele kapsamında yürürlüğe giren 6284 sayılı kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
kadinasiddet3.jpg
 
Her yaş grubundan hanımların yoğun rağbet gösterdiği toplantının açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Sayın yaptı. Sayın yaptığı açıklamada; “2012 yılında 75 bayanı konukevimizde misafir ettik. 8 kapasiteli bayan konukevimizi 20 kapasiteye çıkardık. Kadına yönelik şiddetle ilgili Siirt’te STK’larla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verdi.
 
kadinasiddet2.jpg
 
Din Hizmetleri Uzmanı Feride Aslan ise yaptığı konuşmada: “Dinimizin en güzel özelliği biri de net oluşudur. İslam dini herşeyin, herkesin yerini, değerini, önemini tam net bir şekilde belirtmiştir. Gerek Kur’an, gerekse Hz.Peygamber ‘in hitapları cinsiyet odaklı değil insan odaklıdır. İslam nazarında kadın, erkekle birlikte oku emrinin ilk muhatabıdır. Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki, kadınlar hususunda Allah’tan korkun. Kadınları Allah’ın emaneti olarak aldınız. Allah adına nikahladınız onları. Eşine karşı şiddet uygulayan birine Efendimiz ‘sende hiçbir hayır yoktur’ demiştir. Eşlerini ancak şerlileriniz döverler. Kadını inciten,  döven varsa toplumun en şerlisidir.” dedi.
 
kadinasiddet5.jpg
 
Polis Müdürü Aydın Bedirhan ise yaptığı açıklamada; “eski yasayla aile içinde m aruz kalınan şiddetten  dolayı bir türlü koca önlenemiyordu. Koca hem seviyor hem dövüyordu. 20.03.2012 tarihli yeni kanun aslında sadece kadına yönelik şiddeti değil şiddet uygulayan herkese karşı bir mücadele kanunudur. 4 grup şiddet çeşidiyle karşılaşıyoruz. Fiziki şiddet, psikolojik şiddet, cinsel şiddet ve ekonomik şiddettir. İşte 6284 sayılı kanun bunlarla mücadeleyi detaylıca ele alıyor.” Dedi.
 
kadinasiddet1.jpg
 
kadinasiddet4.jpg
 
kadinasiddet6.jpg
Bu haber toplam 3330 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!