1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadına Her Yerde Negatif Ayrımcılık
Kadına Her Yerde Negatif Ayrımcılık

Kadına Her Yerde Negatif Ayrımcılık

Yıllardır Devletinde dile getirdiği ve özellikle bölgemizde kadına karşı negatif bakış açısı Devletin resmi kurumlarında da yıllardan beri aynı şekilde sergileniyor.

A+A-

Cumhuriyetin kuruluş tarihinden buyana ilimizde kurum müdürlüğü yapmış tek bir örnek yok. Sadece cumhuriyet ilk yıllarında üst düzey görev yapan Fatma Hanım tek örnek oda il genel meclis üyesi olarak halk tarafından seçildiğini herkes bilir. Geçen zamanla birlikte kadınların kamu kurumları bünyesinde aktif bir görev alması görülmezken günümüzde birkaç şube müdürlüğü yapan kadın sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. Bu da ilimizde olan kadına karşı negatif ayrımcılığın göstergesi olarak gözleniliyor.

 

Ülkemizde birçok alanda görev alan kadınlar özellikle özel sektör de kadınların başarıları göz doldururken ilimizde ne özel sektörde nede kamu kuruluşlarında varlıklarını hissettiremiyorlar. Erkek hegomanyası altında yaşayan birçok başarılı kadın hemşerimiz gösterdikleri başarılı performansları sadece kuru bir teşekkür ile kalıyor.

 

Kamu da görev alan kadın yönetici adaylarını en fazla zorlayan noktalardan biride başarılı olduğu halde siyaset kurumu tarafından fark edilip yeteneklerinden daha üst düzeyde yararlanma imkânı varken yazık ki yararlanılamıyor.

Bu haber toplam 1635 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!