1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadın ve Yaşam Konulu Panel Büyük İlgi Gördü
Kadın ve Yaşam Konulu Panel Büyük İlgi Gördü

Kadın ve Yaşam Konulu Panel Büyük İlgi Gördü

8 Mart Dünya kadınlar Günü münasebetiyle Siirt Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen panel yoğun ilgi gördü.

A+A-

Düzenlenen panele Prof. Dr. Berrin Ziyadanoğluları, Doç.Dr Hasan Tanrıverdi, Öğr. Gör. Zeynep Balkan, Öğretim Gör. Fatime Yalçınkaya, Dr. Ülfet Görgülü, Sosyal Hizmetler Uzmanı Faruk Şahin konuşmacı olarak katıldılar.

 

Panelin açılış konuşmasını Siirt Üniversitesi Rektör’ü Recep Ziyadanoğluları yaptıktan sonra panelistlerin konuşmalarını salondaki katılımcılar ilgiyle dinlediler.

 

Panel ortağı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü adın panel kapanış konuşmasını gerçekleştiren İl Müdürü Aydın Sayın İhtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerinde ki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum. Kurumumuz olarak 1990 yılından beri aile içi şiddete maruz kalan ve çeşitli nedenlerle sığınma ihtiyacı doğmuş kadınlarımız ve onların çocukları için kadın sığınma evleri açılmaya başlanmıştır. Ayrıca aile danışma merkezleri ve toplum merkezleri kurulmuştur. Alo 183 hattıyla da hizmet vermekteyiz. Kurum olarak biz, var olan ve giderek yaygınlaşan hizmet alanlarımızda kadını insan hakları mücadelesine destek verme çabamızı sürdüreceğiz.” Diye konuşmasına devam eden Sayın Büyük Tasavvufçumuz İbrahim Hakkı’nın İstanbul da görevliyken Erzurum da ki hanımı Zeliha’ya yazdığı mektubun sadece hitap kısmını okuması salonda ki kadınlardan büyük ilgi gördü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1904 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!