1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kadın Sorununa Akademik Çözüm
Kadın Sorununa Akademik Çözüm

Kadın Sorununa Akademik Çözüm

Güneydoğu’da kadın sorunlarının çözümüne yönelik yeni adım atıldı. Siirt Üniversitesi’nde Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyete geçiyor.

A+A-

Merkez, bölgede yaşayan kadınlar ve kız çocukları için seminerler, halk eğitim programları düzenlenecek. Eğitimlerde aile içi şiddetten aile planlamasına birçok konuda önlemler alınarak bölge kadınının sosyalleşmesi sağlanacak.

 

 

Proje sorumlusu Esra Ömür ‘Kadına yönelik şiddet, bilinçsiz doğum,çocuk yaşlarda evlilik gibi sorunlara çözüm getirip bölgemizdeki kadına olan negatif bakışı pozitif bakışa yönlendirmeye çalışacağız’ Dedi Ömür ‘Kadınlarımızın sorunlarına çözüm bulmak ve kırsal alanda yaşayan kadınların topluma kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımız sadece Siirt genelinde değil ülke genelinde bir çalışma olacak. Özellikle Güney Doğu Anadolu bölgesi’nde kırsal alanda yaşayan kadınların ve kız çocuklarımızın sorunlarına çözüm arayacağız’ diye konuştu.

 

Merkez kadınlarla ilgili programlar oluşturarak, ulusal kalkınmaya etkin bir biçimde katılamamış kırsal kesimdeki kadınları ve kız çocukları için özel eğitim programları ve seminerler de düzenleyecek.

 

 


Suat Bilim'in haberi Akşam Gazetesiyle ulusal haberlere taşınmıştır.

http://www.aksam.com.tr/kadin-sorununa-akademik-cozum--60796h.html

 

Bu haber toplam 2250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!