1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kadın İçin Teknoloji projesinde sertifika töreni
Kadın İçin Teknoloji projesinde sertifika töreni

Kadın İçin Teknoloji projesinde sertifika töreni

Kadın İçin Teknoloji Projesini tamamlayan bayanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

A+A-

Siirt Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ile Teknosa tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Kadın için Teknoloji" adlı proje kapsamında ücretsiz bilgisayar eğitim kursunu tamamlayan bayanlara törenle başarı sertifikaları verildi.

Siirt Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) da gerçekleştirilen sertifika törenine; Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz, Vali yardımcısı Bahadır Yörük, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, İl Basın Halkla İlişkiler Müdürü M. Şükrü Uras, Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet Sıraç Batur, Çatom İl Koordinatörü Pelin Ertekin, Siirt Teknosa yetkilileri, sertifika almaya hak kazanan kadınlar ve davetliler katıldı.

Düzenlenen törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz, Projenin uygulanmasında emeği geçenleri ve kursiyerleri tebrik ederek, başarı dileğinde bulundu.

Vali yardımcısı Bahadır Yörük ise, Kadın için Teknoloji projesi ile kadınlarımızın, ekonomik ve sosyal yaşama katılımı ve kendilerine olan öz güvenlerinin geliştirilmesi açısından önemli bir projenin hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Çatom İl Koordinatörü Pelin Ertekin de proje hakkında bilgi vererek, projenin faaliyetlerini anlattı.

“Kadın için teknoloji" bilgisayar kursuna 100 bayanın katıldığını belirten Ertekin, “Siirt’li bayanlar, açılan kursa büyük bir ilgi gösterdiler. Bu kursla, her yaştaki bayanlara bilgisayar eğitimi vermeyi ve teknolojik yeniliklerden haberdar etmeyi amaçladık. Bizleri bu özel günde yalnız bırakmayan, başta Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın eşi saygıdeğer hanımefendi Fatma Tutulmaz’a Vali yardımcımıza, Tekonosa yetkililerine ve kursiyerlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, “Kadın için Teknoloji” projesinde eğitim alarak sertifika almaya hak kazanan kadınlara sertifikalarını Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz, Vali yardımcısı Bahadır Yörük ve diğer yetkililer tarafından verildi.

“Kadın için Teknoloji” projesi ile bayanlara; temel bilgisayar kavramları, bilgisayar programları, internete giriş, elektronik posta gönderimi gibi birçok alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayarak teknolojinin sunduğu olanaklardan yararlanmaları hedefleniyor.

BAYAN TUTULMAZ, KURSLARI İNCELEDİ

Düzenlenen Sertifika töreninin ardından Vali Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz, ÇATOM bünyesinde bayanlara yönelik devam eden kursları gezerek, yerinde inceledi.

Yetkililerden bilgi alan Bayan Tutulmaz, Kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

sertifika1.jpg

Bu haber toplam 2140 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!